„Skauti“ nastavljaju pobjednički niz, „pao“ je i aktualni prvak BiH, banjalučki Borac

„Skauti“ su nastavili pobjednički niz. U „Boriku“ u banjalučkoj rukometnoj tvrđavi, „pao“ je i aktualni prvak BiH, banjalučki Borac m:tel.

„Skauti“ su ostali neporaženi od 26.03.2022. godine kada su zadnji put izgubili od Sloge u Doboju, rezultatom 30:29. U međuvremenu u domaćim natjecanjima rukometaši Izviđač Central osiguranja su odigrali 29 utakmica, a skor je nevjerojatan: 27 pobjeda (Premijer liga 23 i KUP 4) i 2 neodlučna rezultata.

Sinoćnja utakmica u Banja Luci imala je veliki značaj i za domaćina, a i za „Skaute“. Borcu je trebala pobjeda da potvrdi proljetni uspješan niz, a Izviđač bi s bodovima iz Borika uvelike uvećao izglede u borbi za titulu prvaka. Izviđač je dobro krenuo i prvo poluvrijeme susreta u Banja Luci odigrao kao iz snova. Obrana je funkcionirala kao švicarski sat, a napad je bio ubojit. Kapetan Milan Vukšić i Ivano Pavlović bili su napadački raspoloženi, a pridružio im se i Diano Ćeško. Međutim, već u prvom napadu „Skauti“ su doživjeli peh, povrijedio se Filip Odak koji više nije ulazio u igru. Posljedice ne igranja Odaka osjetile su se u drugom poluvremenu kada se zbog smanjene rotacije desio pad u igri.

Skauti su u 9.minuti stigli do osjetnije prednosti (2:6) koju su u 13.minuti i uvećali (3:8). Do najveće prednosti od šest golova „Skauti“ su došli u 26. minuti kada je na semaforu pisao rezultat 16:10 u njihovu korist. U završnici prvog poluvremena moglo se je doći i do veće prednosti međutim na odmor se otišlo pri rezultatu 11:17.

U drugom poluvremenu sve do 40.minute „Skauti“ su održavali prednost stečenu u prvom dijelu (16:22), ali u sljedeći desetak minuta igra u napadu je stala. Crna rupa od deset minute u koju su upali igrači Izviđača vratila je domaće rukometaše koji na krilima publike i serijom 5:0 stižu na gol zaostatka (21:22, 50 minuta).

Golovi Ivana Pavlovića i Diana Ćeške donekle su vratile mir u redove Izviđača (21:24, 53.minuta). Domaći rukometaši se ne predaju već su u 57.minuti ponovno su na gol zaostatka (24:25).

U posljednje tri minute ključne golove za Izviđač postižu Matej Ljubić, Mladen Bošković i Diano Ćeško za pobjedu i veliko slavlje u dvorani JUSC Borik.

Ovom pobjedom „Skauti“ su uvećali prednost pred prvim pratiteljima za još dva boda tako da sada drugoplasirani Leotar za njima zaostaje 9 bodova.

Milan Vukšić, rukometni umjetnik, sinoć je u Boriku odigrao utakmicu života. Vukao je svoju momčad, kapetanskih, 60 minuta i zabio 8 pogodaka. Odličan je osobito u prvom poluvremenu bio Ivano Pavlović sa 6 golova. Njima uz bok bio je Diano Ćeško koji osim lavovskog posla u obrani je postigao 5 golova. Tri pogotka postigao je Mladen Bošković, a osobito ključan je bio 27 pobjedonosni iz ne baš povoljne pozicije. Marijan Šaravanja uz odličnu obrambenu rolu u mrežu protivnika ubacio je i tri gola. Iskazao se beskompromisni Matej Ljubić s dva gola.

Vratar Haris Suljević dao je svoj doprinos s devet obrana.

Kod domaćina iskazao se Milenko Rožić s 7 pogodaka, 5 je postigao Ognjen Kalamanda te 3 Miloš Nježić.

Odličan je osobito u drugom poluvremenu bio vratar Subotić s devet obrana.

U sljedećem 19.kolu BH Telecom Premijer lige „Skauti“ u Gradskoj športskoj dvorani dočekuju momčad RK Kakanj.

RK Borac m:tel – RK Izviđač Central osiguranje 25:28 (11:17)

RK BORAC M:TEL: Brkić, Ivanović 2, Perić, Rađenović 1, Kalamanda 5, Petrović 1, Nježić 3/1, Miljenović, Knežević 2, Tepić 2, Draganić 2, Letić, Rožić 7, Subotić, Bajčeta.
Trener: Miljan Stanić.

RK IZVIĐAČ CO: Herceg (1 obrana), Suljević (9 obrana), Vukšić 8/2, Bubalo, Odak, Šević, Ljubić 2, Bošković 3, Šimić, Bubalo, Šaravanja 3, Pavlović 6, Ćeško 5, Bebek 1, Purić.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Borac 6 minuta, Izviđač 10 minuta.
Sedmerci: Borac 1/1, Izviđač 3/2.