“Skauti” rutinskom igrom uvjerljivo porazili bugojansku Iskru

Rukometaši Izviđač Central osiguranja rutinskom igrom u utakmici 23. kola Premijer lige u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom uvjerljivo su savladali momčad bugojanske Iskre.

Utakmica između rukometaša Izviđača i Iskre i ako nije imala dramatiku, bila je sadržajna, te je pružila strategu „Skauta“ Toniju Čolini priliku da isproba sve raspoložive snage i neke taktičke zamisli.

Izviđač je dobro krenu. Golovima Ćeške, Boškovića i Šaravanje u 3. minuti Izviđač je poveo 3:0, u 8. minuti bilo je 5:2 te u 19. 13:9 što je natjeralo trenera gostiju da uzme svoj prvi time out. Ni time out nije puno pomoglo gostujućoj momčadi jer je u 25. minuti Izviđač stigao do prednosti od sedam pogodaka (18:11). U završnih pet minuta prvog poluvremena gosti su uspjeli serijom 4:2 ublažiti visoku prednost „Skauta“ te se otišlo na odmor pri rezultatu 20:15.

U drugom poluvremenu „Skauti“ su nastavili u istom stilu tako da je 38. minuti semafor pokazivalo rezultat 27:18 u njihovu korist.
Pri rezultatu 27:18, vratar gostiju skida zicer Domagoju Aliloviću za dvoznamenkastu prednost, uslijedilo još nekoliko promašaja te crveni karton Marijanu Šaravanji i gosti serijom 5:0 stižu na četiri gola zaostatka (27:23, 47. minuta). Nakon time outa koji je uzeo Toni Čolina, stvari su se ponovno posložile i prednost je ponovno rasla iz minute u minutu. Pogotkom Ivana Dedića u 59. minuti „Skauti“ dolaze do dvoznamenkaste prednosti (38:28). U posljednjoj minuti gosti postižu dva, a Izviđač jedan pogodak za konačnih 39:30.

Najefikasniji u redovima Izviđača bio je Miloš Kos sa sedam pogodaka, po šest su postigli Milan Vukšić i Mladen Bošković te po četiri Luka Bubalo i Marijan Šaravanja. Haris Suljević skinuo je deset, a Aldin Alihodžić tri šuta.

Kod Iskre Kerim Torlaković postigao je sedam, Slavko Previšić šest te Arman Ljutić pet pogodaka.

Već u subotu pred „Skautima“ je novo zahtjevno gostovanje u Trebinju kod trećeplasirane momčadi Leotara.

Premijer liga BiH, sezona 2021/2022, 23. kolo.
Ljubuški, 20.04.2021. u 18:30 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – MRK Iskra 39:30 (20:15)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 200.
Suci: Alen Kadić (Zavidovići) i Mirza Memić (Gračanica)
Nadzornik: Boško Čađo (Kozarska Dubica)

RK Izviđač CO: Herceg, Alihodžić (3 obrane), Suljević (10 obrana), Vukšić 6/2, Lukenda, Alilović 2, Kos 7, Dedić 3, Bošković 6/3, Bubalo 4, Šaravanja 4, Pavlović 1, Ćeško 3, Bebek, Muhović 3.
Trener: Toni Čolina.

MRK Iskra: Perić (2 obrane), Polić (3 obrane), Halilović (5 obrana), Bostan 3/2, Previšić 6, Torlaković 7, Ljutić 5, Čekić 3, Kaltak 2, Todorović 4, Memić, Sadiković, Habib.
Trener: Amir Šahman.

Isključenja: Izviđač 10 minuta, Iskra 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 5/5, Iskra 2/2.

Crveni karton: Marijan Šaravanja, 40. minuta