„Skautice“ slavile u Goraždu

PRO Oglas

Rukometašice Izviđač Central osiguranja pobjedom u Goraždu nad istoimenom ekipom došli su do svoje pete prvenstvene pobjede, s kojom su se učvrstile u sredini prvenstvene ljestvice.

Izabranice Josipe Tomić večeras su sredinom drugog poluvremena slomile otpor domaće ekipe i zasluženo slavile rezultatom 32:26.

Domaće rukometašice su bolje otvorile utakmicu i u 6. minuti povele 4:1. Nakon toga, uslijedio je period dobre igre „Skautica“ koje su u 24. minuti imale šest golova prednosti (10:16). Nešto lošijom igrom u završnici poluvremena, dale su priliku domaćim rukometašicama da do poluvremena uhvate rezultatski priključak (16:18).

U drugom poluvremenu dobra igra „Skautica“ koje u 48. minuti stižu do osam pogodaka prednosti (20:28), čime je praktično utakmica bila riješena. Do kraja domaće rukometašice su uspjele, tek, ublažiti poraz.

Ana Vrančić je prednjačila efikasnošću kod rukometašica Izviđača s osam pogodaka, Marija Brkić je postigla šest, Mihaela Miloš pet, Matea Nosić četiri, te Matea Šumelj i Katarina Prskalo po tri pogotka.

Kod rukometašica Goražda Amina Oputar je postigla dvanaest, a Ena Kostić i Slađana Andrić po pet pogodaka.

ŽRK Goražde – ŽRK Izviđač Central osiguranje 26:32 (16:18)

ŽRK Goražde: Balić, Andrić 5/1, Hubjer 1, Hubanić 1, Dizdarević 2, Kostić 5, Sirbubalo, Tabaković, Briga, Mujagić, Adžem, Radojević, Sriječić, Perković, Oputar 12/3.
Trener: Haris Fidahić.

ŽRK Izviđač: B. Grbavac, Petrović, Šumelj 3/1, Prskalo 3, Miloš 5, Vrančić 8, Miočević, I. Grbavac 2, Nosić 4, Bilić 1, Boras, Brkić 6/1.
Trener: Josipa Tomić.

Sedmerci: Goražde 6/4, Izviđač 5/2.
Isključenja: Goražde 8 minuta, Izviđač 6 minuta.