Tri istovremena isključenja Hrvatske prelomila utakmicu

Hrvatska rukometna reprezentacija je na otvaranju skupine C Europskog prvenstva izgubila od Francuske 27:22. Napeti susret prelomljen je u 48. minuti kada je Hrvatska dobila tri isključenja, a Francuska se odvojila na nedostižnu prednost.

Podsjetimo, Hrvoje Horvat na raspolaganju nije imao četiri vrlo važna igrača. Domagoj Duvnjak zbog problema s leđima ostao je u Osijeku i trebao bi se pridružiti kasnije u turniru. Marko Mamić pozitivan je na koronavirus, a Luka Cindrić i Marino Marić, iako su jučer bili negativni, danas, čini se, nisu na vrijeme dobili novi negativan test.

Hrvatska loše ušla u utakmicu pa se vratila

Hrvatska je jako loše ušla u utakmicu, nekoliko tehničkih grešaka u napadu donijelo je Francuskoj kontre i lake pogotke te su izabranici Hrvoja Horvata već u 10. minuti bili u zaostatku od pet golova, a zatim je do iste razlike došla i devet minuta kasnije.

Nakon toga je Hrvatska podigla razinu igre u obrani, Pešić je obranio par zicera, dok su na drugoj strani i promašene neke čiste prilike poslije kontri koje su proizašle iz čvrste obrane. Hrvatska je malo-pomalo ipak smanjivala razliku i na poluvrijeme se otišlo s -2.

Tri isključenja presudila Hrvatskoj

Francuska se u uvodnim minutama drugog dijela ponovo odvojila na +4, no Hrvatska se 15 minuta prije kraja ponajviše zahvaljujući igri sedam na šest ponovo vratila na dva gola zaostatka i držala utakmicu u egalu. Ipak, u 47. minuti Srna je zaradio isključenje zbog prekršaja na Karabatiću, zaiskrilo je na terenu, došlo je do naguravanja i suci su imali puno posla.

Francuska je tu nekako ipak prošla nekažnjeno, a Hrvatska dobila još jedno isključenje. Već u prvom napadu nakon ta dva isključenja Mandić je napravio grubi prekršaj na Maheu, došlo je do novog naguravanja, brojni hrvatski navijači s tribina su počeli bacati boce po terenu i uvredljivo skandirati češkim sucima.

Mandić je za svoj prekršaj kažnjen plavim kartonom, što znači da će disciplinska komisija odlučiti hoće li za prvo hrvatsko lijevo krilo biti dodatne suspenzije. Trebao bi propustiti i susret sa Srbijom.

Francuska je tako na terenu imala tri igrača više i to je iskoristila da se odvoji na nedostižnu prednost. Predvodio ju je Hugo Descat sa sedam golova, Dika Mem zabio ih je šest, a Ludovic Fabregas pet.

Lučin iznenadio

Najugodnije iznenađenje kod Hrvatske i potencijalno veliki dobitak za ostatak turnira bio je Tin Lučin. Dobio je priliku iz drugog plana i zabijao golove u važnim trenucima, a na kraju je utakmicu okončao s četiri pogotka. Ivan Čupić postigao je dva više, od toga pet iz sedmeraca. Pešić je obranio nekoliko zicera Francuzima i ako tako nastavi, bit će veliki adut Hrvatske na ovom prvenstvu.

Hrvatska će u subotu igrati odlučujuću utakmicu sa Srbijom, koja je danas svladala Ukrajinu, i mora pobijediti kako bi prošla u drugi krug. Do tada bi se ekipi mogli pridružiti Luka Cindrić i Marino Marić.