VIDEO Tricom u zadnjim sekundama Posušje pobijedilo Borca

Uoči dolaska Borca u 12. kolu košarkaškog prvenstva BiH, Posušje su napustila još dvojica košarkaša Marko Ramljak i Ante Begić pa je poraz protiv vodeće momčadi prvenstva Borca bio očekivan, ali košarkaši Posušja nisu se s tim pomirili i u završnici kakva se događa jednom u sto godina slavili protiv vodeće momčadi prvenstva tricom Ivice Širića sa zvukom sirene.Raos, Širić, Caruthers, Leko i Wiggins bila je petorka Posušja koja je dobro otvorila utakmicu.

Vodili su 13:9, a onda u seriji izgubljenih lopti na obje strane te brojnim promašajima domaćih Borac odlazi na 18:13 i vodstvo više do kraja utakmice ne ispuštaju, a prvu četvrtinu privode kraju s 22:15.Već u drugoj četvrtini prednost gostiju iznosila je i deset koševa raziike.

Žuti su se vratili na minus dva, ali više od toga nisu mogli pa se u svlačionicu ide pri rezultatu 40:32.I u trećoj četvrtini gosti su imali deset koševa prednosti, Posušani uspjeli smanjiti na četiri, ali se na odmor opet išlo s visokih 62:53 za banjalučki klub.I u posljednjoj dionici gosti su vodili do pred sami kraj utakmice kada Širić tricom dovodi Žute u vodstvo dvije minute prije kraja (72:70).Gosti se ne snalaze s linije slobodnih bacanja, Posušani promašuju nekoliko važnih šuteva i kada smo već počeli zaključivati tekst i pisati o porazu ukazao se Ivica Širić i tricom u posljednjim trenucima srušio vodeću momčad prvenstva 75:72.Širić je postigao 19 poena uz po jedan skok i asistenciju.

Wiggins je uz 19 koševa imao i 11 skokova, Caruthers je dodao 17 koševa, šest skokova i tri asistencije. Tomislav Ramljak postigao osam poena i šest skokova, Josip Ramljak postigao je šest poena uz jedan skok. Kovač je imao čestit poena, Leko dva koša. Još su igrali Domin Jukić (dva skoka), Tomislav Raos (1 skok) i Gabrijel Biško.Momčad s klupe nije vodio Domagoj Kujundžić koji je pozitivan na koronavirus.

“Ovo je njegovo djelo. Nije moje. Hvala mu. Hvala igračima i odličnim navijačima”, kazao je nakon utakmice trener Posušja Robert Jurišić, a igrač utakmice Ivica Širić novi je heroj, ne ulice, nego grada.

“Pojma nemam što se događalo u tim zadnjim trenucima. Glavno da je ušla. Ovo se događa jednom u životu”, kazao je Širić nakon utakmice.