Trijumf Širokog Brijega protiv Željezničara na Pecari

PRO Oglas

U derbiju 14. kola Premijer lige BiH na Pecari su snage odmjerili Široki Brijeg i Željezničar. Utakmica je završila trijumfom Širokobriježana s minimalnih 1:0!

Derbi je otvoren neviđenom koreografijom u sjajnoj atomsferi na stadionu Pecara.

U prvom poluvremenu odličan tempo igre, izostali su samo golovi.

Široki je imao inicijativu na sredini terena, ali je i Željezničar preko Amoaha imao dvije odlične prilike.

Međutim, na samom kraju prvog poluvremena Široki Brijeg je imao fantastičnu priliku da dođe do prednosti.

Nakon duela u kaznenom prostoru između Bagarića i Kosorića igrač Širokog je pao, a sudac je pokazao na bijelu točku. Odgovnornost s bijele točke preuzeo je Vukoja, ali njegov udarac odlično zaustavlja Bender i spašava Željezničar.

Široki je se ispromašivao, ali ipak u 61. minuti je pronašao način da dođe do gola i da stigne do toliko željenog vodstva.

Bagarić je šutirao, lopta zakačila Kosorića i prevarila Bendera za 1:0. Neposredno prije toga je Oliveira imao zicer, ali je sa nekoliko metara promašio gotovo nemoguće.

Nakon gola Širokog ništa zanimljivo nije se dogodilo na terenu. Široki je čuvao prednost, a Željezničar je bio nemoćan.

Ovom pobjedom Široki Brijeg ponovno je preuzeo vrh ljestvice s jednim bodom više od Zrinjskog, no Plemići imaju dvije utakmice manje.