Tuzla City nanijela prvi ovosezonski poraz Širokom Brijegu u prvenstvu

U okviru osmog kola Premijer BiH Široki Brijeg je poražen na gostovanju od Tuzle Cityja u Srebreniku rezultatom 4:1.

Domaći su odlično počeli utakmicu i zaprijetili su već u desetoj minuti kada je Coulibaly lijepo prošao, vratio loptu koja dolazi do Kuzmanovića, nakon čega nogometaš Tuzle Cityja šutira preko gola, ostaje 0:0.

No, u 22. minuti domaća momčad je povela s 1:0. Nakon jednog ubacivanja Čeliković je bio najviši u skoku i Tuzlaci vode s 1:0.

Samo tri minute kasnije velika prilika za Široki. Lukić je bio u prilici i sjajno je šutirao, ali je Fejzić nevjerovatnom intervencijom uspio zaustaviti njegov udarac.

Tuzla City je Široki odmah kaznila za ovaj promašaj. Već u 28. minuti Tuzla City je došla do drugog gola. U centru pažnje našao se Huso Karjašević koji je zabio eurogol za 2:0 i dobio velike ovacije s tribina.

Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još jedan pogodak u mreži Širokog. U 37. minuti je Coulibaly promiješao obranu Širokog i efektno pogodio za 3:0.

No, Široki je uspio koliko-toliko da se vrati u utakmicu do kraja prvog dijela. Gol za Široki Brijeg u 45. minuti za postigao je Lukić koji je tako smanjio na 3:1.

U nastavku utakmice Tuzla City je diktirala tempo igre i bilo je jasno da je Širokom potrebno čudo da izbjegne poraz danas u Srebreniku.

Sve je riješeno bilo u 81. minuti kada je Tuzla City poveo sa 4:1. Čeliković je postigao svoj drugi pogodak, prethodno je golman Širokog obranio udarac Mišića.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te je ostalo 4:1.