Tuzle City preko penala izbacila Široki Brijeg u 1/8 finala Kupa BiH

U prvoj utakmici u nastavku sezone Široki Brijeg je ispao od Tuzle City u 1/8 finala Kupa BiH. Utakmica je završila 2:2, ali gosti su izborili plasman dalje nakon drame u raspucavanju s bijele točke.

Domaći su odlučno krenuli. Kuprešak je pucao ravno u Fejzića iz slobodnog udarca u 4. minuti. Samo minutu kasnije iz daleka je pokušao Lovrić.

Široki Brijeg je potpuno kontrolirao utakmicu. Obrana gostiju je kapitulirala u 18. minuti. Lovrić je pucao s dvadesetak metara, a Radić se sjajno snašao ispred gostujućih vrata i majstorski skrenuo loptu iza leđa Fejzića za vodstvo.

U 24. minuti Vukoja je izmamio uzdahe navijača nakon udarca iskosa s ruba šesnaesterca. Njegov je pokušaj u posljednji trenutak ukrotio Čeliković i loptu odbio u korner.

Pet minuta kasnije Tuzla City je dobila jedanaesterac. Mašić je neoprezno reagirao i napravio prekršaj nad Pantelićem. Gosti do tada gotovo ništa nisu bili napravili.

U 31. minuti odgovornost je preuzeo Hadžić i preciznim udarcem anulirao prednost Širokog Brijega. Josipović je pročitao stranu, ali udarac je bio prejak.

Tuzlaci su mogli do preokreta u 39. minuti. Ćorić je proigrao Mešinovića čiji udarac s nekoliko metara sjajno skida Josipović, a Valinčić otklanja opasnost izbacivanjem lopte u korner. Mešinović je pokušao i nakon kornera, ali Josipović je opet obranio.

U 43. minuti dosuđen je jedanaesterac za Široki Brijeg. Fejzić je srušio Bagarića i sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Vukoja je uzeo loptu, Fejzić mu brani, Gigović se oglasio i na sugestiju pomoćnika ponovio jedanaesterac.

Vukoja je pogodio iz drugog pokušaja i Širokom Brijegu vratio prednost kojom se otišlo na odmor.

U nastavku su domaći ponovno prvi zaprijetili. Vukoja je pucao s petnaestak metara, ali brani Fejzić.

Gosti su stigli do novog poravnanja u 52. minuti. Karjašević je pucao, a Diaby skrenuo loptu iza Josipovića.

Široki Brijeg je krenuo po novi pogodak. Do 69. minute nije bilo pokušaja, a onda je Vukoja pucao. Pet minuta kasnije vrlo dobro je pucao Musa, ali njegov je udarac pogodio Medića na putu prema golu.

Do kraja nije bilo promjena i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca u kojem su sretniji i spretniji bili gosti iz Tuzle.

Ključna je bila osma serija u kojoj je Kristijan Medić pogodio vratnicu. Posljednji penal za goste izveo je Dino Ćorić i pogotkom odveo svoju momčad među osam najboljih.

STRIJELCI: 1:0 Radić (18.), 1:1 Hadžić (31. – 11 m), 2:1 Vukoja (45. – 11 m), 2:2 Diaby (52.).

JEDANAESTERCI: 1:0 Vukoja, 1:1 Kuzmanović, Bagarić (brani Fejzić), 1:2 Gavrić, 2:2 Mašić, 2:3 Mehidić, 3:3 Lukić, 3:4 Čeliković, 4:4 Valinčić, Pantelić (brani Josipović), 5:4 Musa, 5:5 Nukić, 6:5 Kuprešak, 6:6 Karjašević, K. Medić (vratnica), 6:7 Ćorić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Mašić, Šuto, Kuprešak, Ćavar (od 72. Musa), Lovrić, Vukoja, Pejić (72. K. Medić), Bagarić, Radić (od 85. Pranjić). TRENER: Ivica Barbarić

FK TUZLA CITY: Fejzić, Ćorić, Mehidić, Šukilović, Čeliković, Karjašević, Diaby (od 80. Gavrić), Pantelić, Kuzmanović, Mešinović (od 46. Nukić), Hadžić (od 85. Subašić). TRENER: Milenko Bošnjaković