Uvjerljiva pobjeda Veleža na gostovanju u Posušju

Na krilima europskih uspjeha Velež je u Vrapčićima slavio u prvom premijerligaškom kolu protiv Posušja. Druga utakmica ova dva kluba u potpuno drugačijim okolnostima, gdje se Posušje već naviklo na premijerligaške nastupe, a Velež se našao u brojnim problemima ulijevala je puno nade momčadi s Mokrog doca i njihovim navijačima, ali da neće ići u dobrom smjeru dalo se naslutiti već u prvim trenucima utakmice.

Nakon samo 40 sekundi u domaćem kaznenom prostoru sudac Admir Šehović vidio je prekršaj Krište na Ovčini i pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač za 0:1 bio je kapetan Veleža Denis Zvonić.

Trebalo je neko vrijeme nogometašima Posušja da se malo priberu nakon početnog šoka, a nakon pola sata igre stvari je na početak zamalo vratio Tomislav Barišić. Dvadesetak metara od gola prekršaj je napravljen na Dominiku Begiću, a odlično ga je izveo T. Barišić koji je lijepo prebacio živi zid, svladao i gostujućeg vratara, ali između njega i proslave gola ispriječila se vratnica.

Nekoliko minuta kasnije Slaviša Radović povisio je na 2:0, a to je rezultat s kojim se u Posušju otišlo na odmor.

Na samom početku nastavka Vukoja je izveo korner, ubacio za Luku Begića, identično je to bilo onoj akciji protiv Radnika, ali Begić ovaj put nije zatresao mrežu. Učinio je to Ćosić u 52. minuti. Asistirao mu je Brandao koji je ostao sam na boku i ubacio za Ćosića koji je bio sam u kaznenom prostoru i nije mu bilo teško nakon driblinga matirati Galića.

Deset minuta prije kraja Josip Serdarušić je, nakon ubacivanja Barišića, pogodio za 3:1 i vratio nadu plavo-bijelima koju im je u sljedećem napadu ponovno oduzeo Demir Peco postigavši četvrti gol za svoju momčad.

Poraz Posušja ublažio je Nikola Leko u devedesetoj minuti na asistenciju Blagojevića. Leotar je slavio protiv Radnika u drugoj današnjoj utakmici pa Posušje na reprezentativnu stanku i mini pripreme ide s predzadnje pozicije prvenstvene ljestvice, s nadom kako će Balajić u tom preslagivanju momčadi pronaći neko rješenje za osvajanje bodova u nastavku prvenstva.