Košarkaši Širokog domaćom pobjedom izborenoj u vrlo dramatičnoj završnici protiv Podgorice zaključili su regularni dio ABA 2 lige. Rezultat u vrlo ispunjenoj dvorani na Pecari glasio je na kraju 92:91 u korist Širokobriježana, piše Jabuka.tv.

S ovom pobjedom Širokobriježani su osigurali četvrtu poziciju u doigravanju najboljih osam momčadi.

Široki je tijekom prvog poluvremena potpuno kontrolirao utakmicu, a onda mu se tijekom treće četvrtine dogodio pad u igri, pa je pobjeda protiv crnogorskog sastava zamalo došla u pitanje.

Prva četvrtina protekla je u sigurnoj igri domaćina, čvrsta obrana i efikasan napad predvođen Vucićem i Ivanovom, a rezultat nakon prvih 10 minuta glasio je 25:17 za Široki.

Još uvjerljiviju igru izabranika Danijela Jusupa vidjeli smo u drugoj četvrtini. Svoju raniju prednost od osam koševa viška podignuli su za još devet pa se na poluvrijeme otišlo uz rezultat 54:37 za Široki i tada je izgledalo kako će domaći doći do sigurne pobjede.

Ali u nastavku kao da su izašle dvije potpuno nove momčadi na parket. Podogorica je zaigrala bolje, a Širokobriježani su radili puno pogrešaka. Gosti su dobili treću četvrtinu s 20:31 i uoči posljednjih 10 minuta približili se Širokom na samo -6 (74:68).

Dosta izjednačenu igru gledali smo u posljednjoj odlučujućoj dionici sve do same završnice. Crnogorci su tada prešli u vodstvo, ali 13 sekundi prije kraja kapetan domaćih Josip Bilinovac pogodio je šut za tri poena i ispostavilo se na kraju da je to bio šut za pobjedu.

Široki je tako u ključnim trenucima bio spretniji i sretniji i izborio ukupnu devetu pobjedu, iako je i Podogorica u završnici mogla doći do pobjede.

Najefikasniji u redovima Širokog bio je ponovno Luka Božić s 25 koševa (pet skokova). Junak utakmice Josip Bilinovac ubilježio je 15 koševa, a Ive Ivanov (pet skokova i šest asistencija) i Dontay Caruthers ubacili po su po 14 poena.

Kod gostiju najraspoloženiji bio je Zoran Paunović sa 16 koševa. Aleksandar Langović je ugradio 12, a još čak četvorica igrača su ubacili po 11 koševa. To su Andrej Vulević, Marko Kljajević, Nikola Mišković te Marko Kovačević.

Posljednji “balon” ABA 2 lige koji se tijekom ovoga tjedna igrao u Širokom Brijegu zaključit će se u nedjelju kada će se odigrati posljednje tri utakmice i nakon toga će biti poznati i svi četvrfinalni parovi doigravanja.