Željezničar nakon pet godina pobijedio Široki Brijeg na Grbavici

PRO Oglas

Željezničar je na Grbavici pobijedio Široki Brijeg rezultatom 1:0 u okviru 19. kola m.tel Premijer lige i konačno je prekinuo dug niz bez pobjede na svom terenu protiv kluba s Pecare.

Naime, posljednju pobjedu prije ovog ostvarili su davne 2016. godine i od tada je Široki čak devet puta uzastopno odlazio neporažen s Grbavice. U tih devet navrata ostvarili su pet pobjeda i četiri remija, da bi Željo nakon pet godina prekinuo crni niz.

Uvodne minute po vrlo teškom i natopljenom terenu na Grbavici pripale su domaćinu koji se od starta namentuno i bio je agilniji.

U 20.minuti Medić je srušio Subašića, nakon čega je dosuđen penal za Plave. Ipak, Zec koji je preuzeo odgovornost, vrlo loše je šutirao pored gola i ostalo je 0:0.

Široki Brijeg je uzvratio u 26. minuti kad je Vukoja iz blizine šutirao pored gola,da bi četiri minute kasnije Željezničar pogodio stativu preko Mekića.

U 34. minuti sa distance je odlično šutirao Mujezinović, ali golman Širokog Miškić je sjajno obranio.

Konačno, u 38. minuti Željo je krunisao bolju igru. Subašić se namjestio na udarac sa 20 metara i lopta je nekako završila u mreži nakon što se dugo kretala po nakvašenom terenu za 1:0 nakon prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme počelo je šansom Zeca koji je izblokiran, a nakon 20-ak minuta zatišja, Široki je imao dobru priliku u 63.minuti.

Mujan je dobio loptu na lijevu stranu, namjestio se na šut, ali je izblokiran i otišao je pored gola Plavih.

Željezničar je pitanje pobjednika mogao riješiti u 71. minuti. Velika gužva je nastala u kaznenom prostoru Širokog Brijega nakon kornera, najbliži pogotku bio je Drina čiji je udarac s gol linije izbacio Brekalo.

Široki je do kraja imao jalovu terensku inicijativu, ali bez prave ideje kako da ugroze gol domaćih i Željezničar je zasluženo došao do trijumfa.

Željezničar će na početku drugog dijela sezone gostovati Veležu, a Široki Brijeg je domaćin Borcu.