Zrinjski bolji od Širokog Brijega na Barama

U 72. hercegovačkom derbiju u sklopu 24. kola Premijer lige između Zrinjskog i Širokog, mostarski klub odnio je pobjedu rezultatom 3:1 na stadionu Bare u Čitluku.

Plemići su već u 3. minuti utakmice imali priliku doći do vodstva kada je Bilbija šutirao glavom sa pet metara, ali Josipović sjajno brani.

Nisu dugo žalili za tom prilikom jer su već u 7. minuti poveli sa 1:0 preko Stanića koji ubacio loptu u mrežu nakon centaršuta Ilinkovića.

Prva prilika za Plavo-bijele ukazala se u 43. minuti kada Kpan koji se ubacuje iz drugog plana sa nekoliko metara šutira loptu, ali ona ide malo pored gola Zrinjskog.

U 49. minuti sviran je penal za Zrinjski, a Bilbija ga u 50. minuti realizira za 2:0.

Prvi gol Širokobriježana na utakmici upisuje Kpan atraktivnim pogotkom iz voleja za 2:1.

Dobru priliku za izjednačenje u 66. minuti imao je Pejić, ali nije uspio savladati Marića, piše Jabuka.tv.

Josipović ponovno u 69. i 73. minuti spašava Širokobriježane sa dvije sjajne intervencije, ali ipak u 83. minuti nije mogao obraniti pogodak s 10 metara, te još jednom Bilbija povećava gol-razliku za konačnih 3:1.