Zrinjski se porazom od Sheriffa oprostio od Lige prvaka

Nogometaši Zrinjskog oprostili su se od Lige prvaka nakon poraza od Sheriffa u Moldaviji.

U uzvratnom susretu prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka, domaćini su slavili sa minimalnih 1:0 te tako osigurali prolaz u sljedeće kolo.

Pobjeda Sheriffa više je proizvod sportske sreće, odnosno greške Zrinjskog.

Naime, Savić je u 24. minuti susreta htio izbaciti loptu ispred vlastitog gola, no nespretnim udarcem loptu je poslao u svoju mrežu.

U prvom poluvremenu kod Plemića bilježimo dvije značanije prilike – Tičinović je u 12. minuti uputio loptu preko gola, dok je kapetan Bilbija bio neprecizan pri izvođenju slobodnog udarca u 23. minuti.

Drugo poluvrijeme trener Zrinjskog Sergej Jakirović započeo je sa par izmjena na terenu – umjesto Zlomislića ušao je Kamenar, umjeto Ćuže na teren je istrčao Mandić, dok je Memija zamijenio Bekića.

Do kraja utakmice gledali smo opreznu igru Moldavaca koji su po svaku cijenu gledali zadržati minimalnu prednost.

Napomenimo da će Sheriff u drugom kolu Lige prvaka igrati s boljim iz susreta Shakhtyor Soligorsk – Maribor, čiji je dvoboj na rasporedu u srijedu, 13. srpnja.