Zubni implantati – što je i kako izgleda proces ugradnje?

PRO Oglas

Zubni implantati najbliži su zdravim, prirodnim zubima. Omogućuju vam da živite samopouzdano – bezbrižno možete jesti, smiješiti se, smijati se, razgovarati, ljubiti se i uživati u svim svojim svakodnevnim aktivnostima bez brige o zubima.

Zamišljajte zubne implantate kao umjetne korijene zuba, oblika sličnog vijcima. Kada se zubni implantati postave u čeljusnu kost, oni se lijepe s prirodnom kosti. Postaju čvrsta osnova za podupiranje jednog ili više umjetnih zuba, zvanih krunice. Konektor – poznat kao abutment – postavlja se na vrh zubnog implantata kako bi držao i podupirao vaše krunice. Krunice su izrađene po mjeri da odgovaraju vašim prirodnim zubima i odgovaraju vašim ustima.

Suvremeni zubni implantati uspješno se koriste više od 30 godina i najsnažnije podržavaju zamjenske zube – i još bolje, omogućuju da ti novi zubi izgledaju i funkcioniraju sasvim prirodno. Ugradnja zubnog implantata jedan je od najsigurnijih i najpredvidljivijih postupaka u stomatologiji.

Općenito, zubni implantati mogu biti pravi izbor za vas ako:

– Vam nedostaje jedan ili više zuba
– Imate viličnu kost koja je postigla svoj puni rast
– Imate adekvatnu kost za učvršćivanje implantata
– Imate zdrava usna tkiva
– Nemate zdravstvena stanja koja će utjecati na zacjeljivanje kostiju
– Ne možete ili ne želite nositi proteze
– Želite poboljšati svoj govor
– Ste spremni posvetiti se procesu nekoliko mjeseci
– Ne pušite

Kako se pripremiti za proces ugradnje zubnih implantata?

Postupak planiranja zubnih implantata može uključivati ​​razne stručnjake, uključujući liječnika koji je specijaliziran za usta, čeljust i lice (oralni i maksilofacijalni kirurg), stomatologa specijaliziranog za liječenje struktura koje podupiru zube, poput desni i kostiju (parodontolog) ili stomatologa koji dizajnira i uklapa umjetne zube (protetičar).

Budući da zubni implantati zahtijevaju jedan ili više kirurških zahvata, potrebno je obaviti temeljite preglede kako biste se pripremili za postupak, uključujući:

– Sveobuhvatan stomatološki pregled
– Pregled povijest bolesti
Obavijestite svog liječnika o svim zdravstvenim stanjima i bilo kojim lijekovima koje uzimate, uključujući lijekove i dodatke na recept koji se prodaju bez recepta. Imate li određene srčane bolesti ili ortopedske implantate, liječnik vam može propisati antibiotike prije operacije kako bi spriječio infekciju. Za kontrolu boli, opcije anestezije tijekom operacije uključuju lokalnu anesteziju, sedaciju ili opću anesteziju. Razgovarajte sa svojim stomatologom o tome koja je opcija za vas najbolja. Vaš stomatološki tim uputit će vas o jelu i piću prije operacije, ovisno o vrsti anestezije.

Što možete očekivati od operacije?

Operacija zubnog implantata obično je ambulantna operacija koja se izvodi u fazama, s vremenom zacjeljivanja između zahvata.

Postupak ugradnje zubnog implantata sastoji se od više koraka, uključujući:

– Uklanjanje oštećenog zuba
– Priprema čeljusne kosti
– Ugradnja zubnog implantata
– Rast i zacjeljivanje kostiju
– Postavljanje nosača
– Umjetno postavljanje zuba


Cijeli postupak može potrajati nekoliko mjeseci od početka do kraja. Velik dio tog vremena posvećen je zacjeljivanju i čekanju rasta nove kosti u vašoj čeljusti.

Ovisno o vašoj situaciji, specifičnom provedenom postupku ili korištenim materijalima, ponekad se mogu kombinirati određeni koraci.

Zubni implantati – rezultati ugradnje

Većina ugradnji implantata je uspješna. Međutim, ponekad se kost ne uspije spojiti dovoljno za metalni implantat. Pušenje, na primjer, može pridonijeti neuspjehu implantata i komplikacijama. Ako se kost ne uspije dovoljno spojiti, implantat se uklanja, kost se očisti i postupak možete pokušati ponovo za otprilike tri mjeseca.

Implantati, ali i prirodni zubi – traju duže ako:

– Imate izvrsnu oralnu higijenu
– Baš kao i kod vaših prirodnih zuba, održavate implantate, umjetne zube i tkivo desni čistima
-Koristite specijalno dizajnirane četkice, poput interdentalnih četkica koje klize između zuba i mogu pomoći u čišćenju uglova oko zuba i desni
-Redovito se javljate svom stomatologu. Zakažite stomatološke preglede kako biste osigurali zdravlje i pravilno funkcioniranje svojih implantata i slijedite savjete za profesionalno čišćenje
– Izbjegavate štetne navike. Nemojte žvakati tvrde predmete, poput leda i tvrdih slatkiša, koji mogu slomiti krunice ili prirodne zube. Izbjegavajte proizvode od duhana i kofeina koji štete zubima.

Zubo.hr

SLUČAJ "AMIR GROSS KABIRI"

POSLJEDNJE OBJAVLJENO