Utorak, 9 prosinca, 2025
spot_img
spot_img

Top 7 tekstova u tjedan dana

Mostar izlazi na ulice: Mirna šetnja protiv femicida i nasilja nad ženama

Inicijativa građanki/na Mostara organizira mirnu prosvjednu šetnju koja će se održati u utorak, 18. studenoga u 12:05 sati na Španjolskom trgu u Mostaru.

Ovom mirnom šetnjom želimo skrenuti pozornost javnosti na problem femicida i nasilja nad ženama, koje predstavlja ozbiljan društveni problem i zahtijeva hitno i sustavno djelovanje institucija i zajednice.

Također želimo jasno poručiti da femicid počinjen u Mostaru — ubojstvo Aldine Jahić — ne smije ostati nekažnjeno, te da bude opomena svima nama da na nasilje ne smijemo zatvarati oči.

Pozivamo sve građanke i građane Mostara da nam se pridruže i zajednički dignu glas protiv nasilja te iskažu solidarnost sa žrtvama, navodi se u pozivu Inicijativa građanki/na Mostara.

OTPOR.Media

Odgovori

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.