MNK Hercegovina ispisuje povijest u jednoj sezoni – Prva kruna Kupa BiH je u vitrini, iduća je prvenstva BiH

U revanš susretu finala, Hercegovina je u gostima u Bijeljini savladala Radnik MD Shop rezultatom 4:0.

Prvi susret na Pecari Hercegovina je također dobila rezultatom 4:3 i zasluženo su stigli do trofeja.

U Bijeljini sjajnu utakmicu odigrao je Darko Ivanković koji je postigao tri gola za tim iz Širokog Brijega u četvrtoj, 13. i 34. minuti utakmice. U strijelce se upisao i Ćavar u 38. minuti susreta.

Na kraju utakmice veliko slavlje za Hercegovinu za koju sezona nije završena.

Ekipa iz Širokog Brijega može doći i do duple titule, a u finalnoj seriji play-offa Premijer lige BiH vode 2:0 u pobjedama protiv GFC Sarajevo.

Ekipa koja u finalu dođe prva do tri trijumfa osvojit će titulu prvaka Bosne i Hercegovine u futsalu.

KMF Radnik MD Shop – MNK Hercegovina 0:4 (/Ivanković D. 4′, 13′, 34′, Ćavar 38′)

KMF RADNIK MD SHOP: Ružičić, Pavlović, Arnautović, Marinković, Pavić, Bećirović, Jovanović, Grujičić, Trifković, Arsenović, Miljković, Isanović, Rakić S., Rakić N.

MNK HERCEGOVINA: Rašić, Ivanković I., Marić, Ćorluka, Peko, Marušić, Brzica, Mikulić, Penava, Ivanković D., Ćavar, Zelenika, Gašpar, Zovko.