Srijeda, 30 listopada, 2024

Top 7 tekstova u tjedan dana

spot_img
spot_img

U Širokom Brijegu održana radionica ”Medijska (ne)pismenost – fake and fact u medijima”

Radionica ”Medijska (ne)pismenost – fake and fact u medijima” održana je u ponedjeljak navečer u Narodnoj knjižnici u Širokom Brijegu.

U projektu ”Snažni – Mediji bez mržnje i informacija” sudjeluju 22 organizacije, a radionicu u Širokom Brijegu organizirala je fondacija Infohouse i portal Interview.ba.

Vještine medijske pismenosti u ovo krizno vrijeme osobito su važne jer ljudima mogu pomoći da pronađu relevantne i vjerodostojne informacije, da prepoznaju lažne vijesti i da se zaštite od utjecaja brojnih neprovjerenih informacija i dezinformacija posebno danas u doba pandemije koronavirusa. Problem je senzacionalistički, pa i subjektivni, čitaj plaćenički, pristup medija u izvještavanju o npr. pandemiji, o političkoj situaciji u državi i drugim temama i tu je važno prepoznati i zadržati kritički odmak. Cilj ovog projekta je osvijestiti javnost o važnosti medijske pismenosti, osnažiti građane, a posebice djecu i mlade za kritičko promišljanje medijskih sadržaja. Rekla je koordinatorica projekta za Široki Brijeg Antonija Banožić

Ono što je meni najvažnije da ustanovimo kako mediji rade. Tko stoji iza medija i tko su njihovi vlasnici. Kome mediji služe, nama kao građanima ili političkim strankama. Naglasila je Senka Kurt koordinatorica projekta.

Radionica je održana u okviru Regionalnog programa „Snažni- Mediji bez mržnje i dezinformacija“, uz podršku Europske Unije, a implementiraju je partnerske organizacije SENPM, Albanski medijski institut, Mediacentar Sarajevo, Kosovo 2.0, Institut za medije Crne Gore, Makedonski institut za medije, Novosadska novinarska škola, Mirovni institut Bianet.

OTPOR.Media

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.