Dynamo Kyiv bez problema nogometašima Širokog Brijega pokazao svoju kvalitetu

Od samoga početka najtrofejniji ukrajinski klub je preuzeo inicijativu i kontrolirao igru, a Široki Brijeg je čekao svoju priliku iz kontranapada.

Dynamo je poveo u 16. minuti iz jedanaesterca. Prethodno je Čuljak napravio prekršaj na Antyukhu u srcu šesnaesterca i sudac je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Shaparenko i matirao Miškića za vodstvo svoje momčadi.

Višestruki ukrajinski prvak vodstvo je udvostručio u 34. minuti sjajnim udarcem Garmasha iz poluvoleja s ruba šesnaesterca.

S gotovo novim sastavom Dynamo je postigao novi pogodak nakon samo dvije minute igre u nastavku. Tsygankov je pucao izvan kaznenog prostora, Miškić je nakratko odbio loptu, a Vanat je utrčao i zabio.

Široki Brijeg je stigao do pogotka iz jedanaesterca u 68. minuti utakmice. Mujan je sigurno realizirao najstrožu kaznu nakon što je Bol neoprezno s leđa podapeo Lukića.

Dynamo je uspio vratiti tri pogotka prednosti u 81. minuti. Vitinho je ubacio s desnog boka u srce šesnaeseterca, a Shaparenko je u trku postigao svoj drugi pogodak za konačnih 1:4.

STRIJELCI: 0:1 Shaparenko (16. – 11 m), 0:2 Garmash (34.) 0:3 Vanat (47.), 1:3 Mujan (68. – 11 m), 1:4 Shaparenko (81.).

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić (od 64. Valinčić), Musa, Bosančić, Čuljak (od 62. Brekalo), Begić (od 75. Paponja), Ćavar (od 86. Mašić), Blagaić (od 64. Vukoja; od 86. Jurica), Ikić, Mujan (od 75. Llanos), Lukić (od 86. Kolenda). TRENER: Jure Ivanković

FC DYNAMO KYIV: Bushchan (od 46. Boyko; od 82. Morgun), Dubinchak (od 46. Kedziora), Syrota (od 46. Bol), Zabarnyi (od 46. Brazhko), Tymchyk (od 46. Karavaev), Shaparenko (od 82. Shkurin), Garmash (od 46. Sydorchuk), De Pena (od 46. Buyalskyi), Antiukh (od 46. Vitinho), Verbič (od 46. Tsygankov), Kulach (od 46. Vanat). TRENER: Mircea Lucescu