Košarkaši Širokog na svom parketu savladali Spars u derbiju kola

U dvorani Pecara košarkaši Širokog u derbiju 4. kola Lige BiH savladali su Spars s rezultatom 80:72.

Košarkaši Širokog nisu najbolje otvorili utakmicu te su nakon sedam minuta igre imali zaostatak od 13:20.

U tom periodu utakmice kod gostiju su se razigrali Amerikanaci Trey Bruch Manning i Remy Abell.

U posljednje tri minute prve četvrtine Široki je serijom 10:0 došao do vodstva od 23:20 te prvu četvrtinu riješio u svoju korist.

U drugoj četvrtini smo gledali sjajnu košarku Širokog te se na poluvrijeme otišlo s visokih 45:33.

U prvom poluvremenu kod Širokog posebno su bili raspoloženi Josip Bilinovac s 12 i Ive Ivanov 11 poena.

Gosti serijom 12:4 početkom drugog poluvremena smanjuju na 49:45 te utakmicu vraćaju u neizvjesnost.

U ostatku treće četvrtine igrala se tvrda košarka s jako malo koševa u kojoj Široki povećava vodstvo na 61:54.

U posljednjih pet minuta utakmice košarkaši Širokog ulaze sa značajnom prednosti od 70:60

U idućem napadu večeras odlični Josip Bilinovac tricom Širokom donosi najveću prednost na utakmici od 73:60.

Josip Bilinovac sa šutom iz igre 7/9 te za tri poena 3/4 odigrao je jednu od najboljih utakmica u dresu Širokog.

Do kraja utakmice Široki je zadržao prednost te slavio s rezultatom 80:72.

Kod Širokog najbolji učinak su imali Ive Ivanov s 19 poena, 10 skokova i 8 asistencija te Josip Bilinovac s 18 poena, 10 skokova i 6 asistencija.

Urban Durnik s 20 poena i 10 skokova je bio najbolji pojedinac u gostujućoj momčadi.