Otkriveni detalji kaosa: Petorica huligana pretukla su suce pa im zapalila auto

Policija je jutros objavila detalje jučerašnjeg incidenta do kojeg je došlo nakon prekida utakmice 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Veleža i Borca.

U tunelu Lendava na izlazu iz Jablanice napadnuto je vozilo u kojem se nalazilo nekoliko službenih lica s tog susreta. Vozilo je pripadalo sucu Sabriji Topaloviću, a s njim su se u vozilu nalazili Admir Šehović te član Komisije za suce Adnan Alispahić.

“U utorak navečer, oko 23:45 sati u tunelu Lendava presretnuto je vozilo marke Mercedes u kojem su se nalazili A. Š. (1982.), S.T. (1983.) i A.A. (1971.). Napadači su palicama razbili stakla i ubacili baklju u automobil. Tom prilikom lakše tjelesne ozljede zadobila je osoba A.A. kojoj je liječnička pomoć pružena u Domu zdravlja Jablanica. Napadači su pobjegli u vozilu marke Golf”, priopćeno je iz MUP-a HNK.

Za napadačima se traga

Prema neslužbenim informacijama Alispahić, koji je imao status delegata suđenja, zadobio je nekoliko ozljeda u predjelu ruku, glave i rebara.

Petorica huligana su presrela automobil. Prvo su ubacili baklju u automobil te su nakon toga metalnim šipkama napali Topalovića, Alispahića i Šehovića, a najteže je prošao Alispahić, koji se trenutno nalazi u bolnici u Zenici na detaljnim pregledima. Za napadačima se još uvijek traga.

Borcu tri boda

Podsjetimo, utakmica Velež – Borac prekinuta je u 82. minuti. Nakon što je u prvom poluvremenu doveo svoju momčad u vodstvo, kapetan Banjalučana Stojan Vranješ u 82. minuti istrčao je sam na golmana domaćih i zabio za 2:0.

Nakon tog gola deseci navijača Veleža utrčali su na teren, a utakmica je prekinuta. Bh. mediji pišu da je postojao interes za nastavkom utakmice kod obje momčadi, ali delegat je odlučio prekinuti susret i registrirati ga 3:0 u korist Borca.