Pobjeda Širokog u Trebinju

Na kišom natopljenom travnjaku na trebinjskim Policama momčad Širokog Brijega upisala je drugu vezanu gostujuću pobjedu svladavši domaći Leotar (1:3) u 16. kolu m:tel Premijer lige BiH.

Momčad Jure Ivankovića odigrala je sjajnu utakmicu i potpuno zasluženo nadigrala domaćina.

Prvu pravu priliku imao je Ćavar u 10. minuti kada je Vukanović uspio zaustaviti njegov udarac. Tri minute kasnije pokušao je Obšivač iz dobre pozicije, ali nije uspio pogoditi.

Ipak, Široki Brijeg stiže do vodstva u 15. minuti. Blagaić je uposlio Mujana na vrhu kaznenog prostora, a ovaj je sjajno pogodio za vodstvo.

I Blagaić je imao dobru priliku u 23. minuti. No, njegov je udarac zaustavljen. Samo minutu kasnije poništen je pogodak Musi zbog prekršaja u napadu.

Nakon toga uslijedilo je razdoblje mirne igre do samo završnice poluvremena kada su domaći stigli do izjednačenja. U 42. minuti Asim Zec je ubacio, a Miloš Aćimović poslao loptu u mrežu.

U nastavku su domaći silovito krenuli. U 48. minuti vratnica je bila saveznik Širokobriježana nakon udarca Sekulovića s tridesetak metara.

Inicijativu domaćih prekinuo je pogodak Medića u 54. minuti koji je utrčao u prostor nakon kirurši preciznog ubačaja Lukića.

Prva i dvostruka izmjena Jure Ivankovića donijela je i treći pogodak u mreži domaćih. U 68. minuti Paponja i Ikić ušli su umjesto Blagaića i Medića i to se ispostavilo kao pravi potez.

Tri minute po ulasku u igru Paponja je fenomenalnom loptom pronašai Ikića, a ovaj je zatresao mrežu domaćih za visoko vodstvo.

Do kraja su Širokobriježani lagano sačuvali prednost i upisali veoma bitna tri boda.

STRIJELCI: 0:1 Mujan (15.), 1:1 Aćimović (42.), 1:2 Medić (54.), 1:3 Ikić (71.).

FK LEOTAR: Vukanović, Milović (od 85. Zečević), Todorović (od 46. Paranos), Sekulović, Aćimović, Maksimović (od 72. Ristić), Čolić (od 46. Milić), Đurić, M. Perišić (od 65. Andrić), Arsić, Zec. TRENER: Branislav Krunić

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Jurić, Musa, Obšivač, Brekalo, Ćavar, Vukoja (od 84. Mašić), Blagaić (od 68. Paponja), Medić (od 68. Ikić), Mujan (od 89. Llanos), Lukić (od 89. Lasić). TRENER: Jure Ivanković