Podjela bodova bez zgoditaka između Širokog i Slobode na Pecari

Nogometaši Širokog Brijega remizirali su s momčadi Slobode u utakmici 15. kola Premijer lige BiH. Rezultat na Pecari bio je “najnepopularniji”, 0:0.

Domaći su nešto bolje otvorili utakmicu, agresivno su krenuli prema naprijed i kontrolirali posjed lopte. Već u petoj minuti prvo je zaprijetio Vukoja nakon prodora Mujana, ali udarac veznjaka domaćih otišao je preko gola.

Ipak, pet minuta kasnije, Sloboda je mogla povesti. Dženis Beganović je pronašao Maksimovića koji izlazi sam pred Miškića, ali on je loše šutirao i rezultat se nije promijenio.

Široki nakon toga jače pritišće, a najolju prigodu imao je Mujan u 18. minuti, nakon proigravanja Blagaića. Ipak, vratar gostiju Bukvić je odlično zaustavio udarac napadača Širokog.

Nakon toga se igra primirila sve do 37. minute. Ćavar je malo zagrijao dlanove domaćih navijača. Snažno je potegnuo s preko 20 metara, ali lopta je sijevnula iznad gola Bukvića. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U nastavku slična slika na terenu, Sloboda je bila čvrsta i organizirana, dok je Široki imao prednost u posjedu. Iako se mora priznati da su se gosti nešto više otvorili u drugom dijelu.

U 60. minuti u dobroj situaciji nakon lijepe akcije domaćih našao se Blagaić, ali njegov slab udarc Bukvić je s lakoćom uhvatio.

U 79. minuti bilježimo najveću prigodu na utakmici. Mujan je izašao pred Bukvića koji mu je obranio šut, a onda je pokušao i Paponja, ali je lopta otišla desno od gola.

Tri minute kasnije Mujan ponovno šutira s lijeve strane, ali Bukvić to brani. U samoj završnici, u 89. minuti Široki je mogao doći do gola, ali lopta je nakon velike gužve kod peterca gostiju i udarca Muse, otišla za malo pored gola.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa su Široki i Sloboda podijeli bodove. U idućem kolu Širokobriježani idu u goste Leotaru, dok će Sloboda dočekati Velež.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Jurić, Musa, Obšivač, Brekalo, Vukoja, Ćavar (od 89. Mašić), Blagaić (od 66. Paponja), Medić (od 66. Ikić), Mujan (od 88 Llanos), Lukić

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Ćivić, A. Beganović, Ramić (od 66. Hasanović), Dž. Beganović (od 86. Alić), Maksimović (od 76. Veselinović), Osmić (od 86. Kurtalić), Balić, Karišik, Mehmedović (od 46. Huseinović)