Široki preokretom slavio protiv Sarajeva

Nogometaši Širokoga Brijega slavili su protiv Sarajeva 2:1 u derbiju 18. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju na stadionu Pecara.

Širokobriježani su do pobjede došli nakon preokreta u uzbudljivoj i napetoj utakmici odigranoj u vaterpolskim uvjetima.

Sarajevo je povelo u 36. minuti preko bivšeg napadača Širokoga Brijega Dražena Bagarića. Pidro je predriblao igrača na lijevoj strani i ubacio prizemnu loptu u peterac. Lopta je došla do Bagarića čijem se prvom udarcu ispriječio Obšivač, no lopta se ponovno uz dosta sreće odbila Bagariću koji ju je pospremio u Miškićevu mrežu za slavlje izabranika Gorana Sablića, bivšeg trenera Širokog.

Široki Brijeg je do izjednačenja došao na otvaranju drugog dijela susreta, točnije u 51. minuti.

Poput rukometne akcije, domaći nogometaši ”prebrojali” su se s desne na lijevo, lopta je došla do Brekala, koji je ušao u igru na poluvremenu umjesto Medića, koji šalje jaku prizemnu loptu u peterac, a u gol je skreće Tonći Mujan za 1:1.

U 57. minuti igrač Sarajeva Darko Bodul ošamario je kapetana Širokog Božu Musu te je sudac Dragan Petrović pokazao izravni crveni karton. Nastao je kaos na terenu, igrači su se naguravali, a večeras izuzetno nervozni Bodul pozivao je domaće navijače sa sjeverne tribine na fizički sukob te je krenuo prema njima. Također, isključeni igrač se naguravao sa zaštitarima u tunelu prilikom odlaska na hlađenje u svlačionicu.

Izabranici Jure Ivankovića do preokreta su stigli u 86. minuti kada je jedanaesterac realizirao Božo Vukoja. Prethodno je Kurdić u kaznenom prostoru srušio Danijela Lukića.

Bila je ovo posljednja ovogodišnja domaća utakmica Širokoga Brijega koji će sljedećeg vikenda u 19. kolu igrati na Grbavici protiv Željezničara. Sarajevo će na Koševu dočekati mostarski Velež.