Zrinjski pobjedom nad Borcem osvojio Kup Bosne i Hercegovine

Nogometaši Zrinjskog osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine. Mostarci su u drugom susretu finala bili bolji od Borca, te su obranili naslov i stigli do trećeg trofeja u povijesti.

Uz to spriječili su da Borac postane četvrta ekipa u BiH koja je osvojila duplu krunu (Željezničar, Sarajevo i Zrinjski).

Zrinjski je danas u Banjoj Luci slavio sa 1:0 i na taj način potvrdio trijumf iz prvog susreta (1:0 koliko je bilo iu Mostaru).

Gosti su bolje otvorili utakmicu i zaprijetili već u osmoj minuti. Nakon ubacivanja iz slobodnjaka članom je udario Ćuže i pogodio prečku. U nastavku akcije pokušali su nogometaši Zrinjskog još tri puta, ali su njihovi udarci blokirani.

Na drugoj strani Vukovića je u prodoru prema golu prekršajem zaustavio Memija, a isti igrač Borca pogodio je živi zid.

Banjalučani su zaprijetili iu 28. minuti. Poslije kornera Karačića, golman Zrinjskog, “zaplivao” je u prazno, Ćelić je spustio loptu za Čavića, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Do kraja poluvremena zaprijetio je Kiš iz Slobodnjaka, ali je Milošević boksao loptu i spasio gol Borca.

Gosti su imali veliku šansu u 60. minuti. Malekinušić je ubacio sa strane, Mulahusejnović je uklizao, ali lopta ide u gol-aut.

Nedugo potom Ćuže je u šansi, ali je Hererra spasio Borac.

Sve je riješeno u 81. minuti. Tek što je ušao u igru ​​Bradarić je sjajno uposlio Malekinušića, ovaj primio loptu i iz okreta matirao Miloševića.

Borac je u 89. minuti mogao do izjednačenja, ali je Karačić intervencijom zaustavio pokušaj Kvržića.