Borac oboren! Bitka za prvaka vodit će se između Gruda i Hadžića

Sjajan rukometni derbi u Premijer ligi BiH je jučer odigran u Boriku. Jako dinamična i borbena utakmica, puna neizvjesnosti, preokreta i s puno sjajnih poteza.

Igrali su Borac i Grude.

Početak utakmice je pripao ekipi Gruda koja je povela 3:0, pa prednost od 3 gola držala do 10.minute i rezultata 6:3. Tada nailazi period nešto bolje igre ekipe Borca koji u narednih 5 minuta uspijeva izjednačiti i doći do rezultata 7;7. Gruđanke tada dodaju gas i počinju stvarati i povećavati svoju prednost tako da su u 26.minuti imale +5(16:11). Ipak završnica prvog poluvremena pripada domaćoj ekipi koja uspijeva stići do zaostatka od samo jednog gola pa je rezultat na kraju prvog dijela igre glasio 16:17.

Drugo poluvrijeme bolje otvara domaća ekipa koja preokreće rezultat i odlazi na dva gola prednosti koju zadržava sve do 46.minute (25:23). Ipak zadnju četvrtinu utakmice grudske rukometašice igraju vrhunski. Prvo preokreću rezultat i dolaze na 26:25, te onda nakon par izjednačenja od kojih je zadnje bilo u 51.minuti(27:27) prave 3:0 te do kraja utakmice znalački održavaju prednost od 2-3 gola , ana kraju ipak dozvoljavaju domaćoj ekipi da smanji rezultat na konačnih 32:33.

S obzirom na teško objašnjivu igru i domaći poraz od ekipe Hadžića, sve je upućivalo da je Borac bio veliki favorit, međutim braniteljice dvostruke krune, popularne grudske kćeri bure su pokazale da još nisu rekle zadnju riječ u ovogodišnjoj sezoni. Današnjom sjajnom pobjedom Gruđanke su zadržale vodeće mjesto na ljestvici Premijer lige koje dijele zajedno s ekipom Hadžića dok se Borac ovim porazom jako udaljio od naslova prvaka BiH.