Dinamo deklasirao Osijek i nanio Bjelici prvi domaći HNL poraz

Dinamo je potpuno nadigrao Osijek na Gradskom vrtu i pobijedio 2:0 u sedmom kolu HNL-a. Prvi pogodak postigao je Kristijan Jakić, a zatim je svoju mrežu zatresao Danijel Lončar.

Dinamova dominacija u prvom dijelu

Dinamo je u prvom dijelu bio potpuno nadmoćan i krenuo je prijetiti od 14. minute. Tada je Oršić šutirao u dva navrata, prvi put mu je udarac blokiran, a drugi put ga je odlično zaustavio Ivušić. Četiri minute kasnije vratnica je spasila Osijek nakon Jakićevog pokušaja izvana, dok je Jurić loše reagirao na odbijenoj lopti.

Momčad Damira Krznara svoju je dominaciju okrunila u 33. minuti. Franjić je briljantno iznio loptu na polovicu Osijeka, dodao Juriću koji se izvukao na stranu i zatim preciznim dodavanjem pronašao usamljenog Jakića na drugoj vratnici. Veznjak Dinama, koji se vratio u momčad nakon što nije igrao protiv Sheriffa, nije imao težak zadatak.

Livaković obranio jedanaesterac pa Osijek zabio bizaran autogol

Dinamo je bolje otvorio i drugo poluvrijeme te u 53. minuti propustio veliku priliku. Jakić je gurnuo Jurića u odličnu poziciju, no asistent za prvi pogodak prebacio je cijeli gol.

Osijek je idealnu priliku za izjednačenje dobio u 57. minuti. Ivan Bebek je nakon pregleda VAR snimke odlučio dodijeliti kazneni udarac zbog prekršaja Šutala na Mierezu u šesnaestercu, stoper Dinama rukom je u glavu pogodio argentinskog napadača. Ipak, Marin Pilj nije dobro izveo jedanaesterac, pročitao ga je Livaković i obranio njegov udarac. Bjelica je u posljednji tren odlučio da penal neće izvesti Mierez, nego Pilj i to se pokazalo kao loša odluka.

Dinamo je Osječane za taj promašaj kaznio u 65. minuti nesvakidašnjim pogotkom. Točnije, bio je to autogol Danijela Lončara. Oršić je ubacio iz slobodnog udarca, Škorić je loše reagirao i prenio loptu u opasnu zonu, gdje ju je Franjić stigao tik prije nego što će izaći iz terena i pokušao ubaciti pred gol. Lopta je na svom putu pogodila Lončara, a zatim i nemoćnog Ivušića te ušla u gol. Dinamo je do kraja utakmice mirno sačuvao prednost i zasluženo pobijedio.

Bjelica prvi put izgubio kod kuće u HNL-u

Zanimljivo, Nenadu Bjelici ovo je prvi put da je izgubio domaću utakmicu u HNL-u. Dosad je u 51 susretu imao 44 pobjede i sedam remija, od čega je na klupi Osijeka ostvario 15 pobjeda i četiri remija. Dinamo se tako bodovno poravnao s Osijekom unatoč utakmici manje i barem privremeno preuzeo vrh tablice.