Dinamo nije uspio pobijediti Lokomotivu, Modri sada bježe Hajduku samo tri boda

Odigrana je posljednja utakmica 24. kola Prve HNL u kojoj nije bilo pogodaka. Kiksali su nogometaši Dinama koji su na maksimirskom stadionu odigrali 0-0 s Lokomotivom.

Dinamo na vrhu ljestvice ima bod više od Osijeka, ali i jednu odigranu utakmicu manje. Od Hajduka ima, pak, tri boda prednosti.

Posve mlako i bezidejno Dinamo je odigrao prvih 45 minuta u kojima ni jednom nije na pravi način zaprijetio Lokomotivi. Gosti su bili energičniji, odlučniji i bolji pa su tako imali i bolje prilike.

U najboljoj šansi, u 12. minuti, našao se Josip Pivarić koji se lakoćom probio kroz Dinamovu obranu. Malo iskosa je izbio sam ispred Livakovića, ali je vratar Dinama dobro reagirao. Samo nekoliko minuta kasnije zaprijetio je i Kulenović.

Trener Dinama Željko Kopić na poluvremenu je napravio tri izmjene, a aktualni prvak je ipak zaigrao nešto žešće u nastavku. No, i dalje Dinamo nije stvarao velike prilike u kontinuitetu, a obrana Lokomotive relativno je lako odbijala te nalete.

Opet je najbolju šansu imala Lokomotiva, ali u 70. minuti Cipetić nije bio miran u završnici. Kako se bližio kraj susreta tako je pritisak Dinama rastao. U 89. minuti sjajnu je šansu imao Šutalo, ali je njegov udarac glavom odlično obranio Nevistić i Lokomotiva se do kraja uspjela obraniti.

Recimo kako se na ovom susretu ozlijedio kapetan Dinama Arijan Ademi uoči uzvratnog ogleda play-offa Europske lige protiv Seville (četvrtak, 18:45 sati).

Podsjetimo kako su u prvoj nedjeljnoj utakmici 24. kola nogometaši Rijeke na svojoj Rujevici svladali Šibenik s 4-2. Vodila je domaća momčad 4-0 nakon dva pogotka Harisa Vučkića te po jedan Selahija i Murića, dok je u završnom dijelu susreta gost iz Šibenika uspio ublažiti poraz, a za to su zaslužni bili strijelci Ćurić i Attys.

Kao i uvijek kada Šibenik gostuje na Rujevici tako je i ova nedjeljna utakmica prštala od prilika na obje strane iako je, primjerice, Rijeka morala igrati bez svog najboljeg strijelca Josipa Drmića koji je preskočio ovaj susret zbog žutih kartona.

Rijeka je ostala četvrta, ali je i došla na bod minusa od trećeg Hajduka. Baš će u idućem kolu riječki nogometaši gostovati na Poljudu kod Splićana. Šibenik je, pak, ostao osmi i ima bod više od pretposljednje Istre 1961.