Dinamo pobjedom na gostovanju kod Ludogoreca došao korak do play-offa Lige prvaka

Dinamo je u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka pobijedio Ludogorec 2:1. Prvi gol za Dinamo zabio je Perić, a drugi je bio autogol vratara Ludogorca Sergija Padta. Za Ludogorec je zabio Tekpetey. Uzvratna utakmica igra se za tjedan dana od 20 sati na zagrebačkom Maksimiru.

Trener Dinama Ante Čačić na teren je izveo postavu sa samo jednim klasičnim krilom, Mislavom Oršićem. Drmić je od prve minute igrao centarfora, Ivanušec je pokrpao poziciju desnog krila, a iza njih su u veznoj liniji bili Mišić, Ademi i Baturina.

Utakmica je počela furiozno. Ludogorec je krenuo s dvije odlične prilike u prve dvije minute, no onda je Dinamo dvaput utišao stadion u Razgradu. U šestoj je minuti Lauritsen prebacio Oršićevu loptu glavom do Perića, koji ju je najprije glavom podignuo u zrak, a onda pogodio predivnim visokim volejem mrežu Padta za 1:0.

Golman Ludogorca u devetoj je minuti izravni krivac za drugi gol Dinama. Oršić je ponovo bio kreator akcije, gurnuo je Ljubičića u sprint po lijevoj strani, ovaj je prizemno centrirao, a Padt je nespretno loptu gurnuo u vlastiti gol za šokantnih 2:0 Dinama u Bugarskoj.

Bugari se vratili u utakmicu

Ludogorec je nakon tog gola počeo igrati puno bolje, a Dinamo se povukao. Imali su Bugari jako dobrih prilika iz izrađenih akcija, no gol su zabili baš iz neizrađene. Perićeva odbijena lopta stigla je do Tekpeteyja, koji je pucao iz očaja iz nemogućeg kuta s lijeve strane. No udarac je bio jak i lopta je prošla između Livakovića i prve stative te se Ludogorec tako u 22. minuti vratio u utakmicu.

U drugom dijelu je Ludogorec imao inicijativu. Bugarska momčad odlično je igrala od 50. do 70. minute, kad je Sotriou imao dvije odlične prilike. Najprije je pucao neometan s 12 metara, no Livaković je odlično zaustavio njegov udarac. Odmah nakon toga pogodio je gredu.

No Dinamo se uspio obraniti i dojam je da kasnije domaćini nisu imali dovoljno snage za pritisak do samog kraja. Dobru je priliku imao Menalo, koji je u 83. minuti išao sam na Simona Slugu, koji je zamijenio Padta na poluvremenu, ali je pucao preko gola.

Dinamo zna potencijalne protivnike u play-offu Lige prvaka

Tko prođe, u doigravanju Lige prvaka ići će na boljeg iz susreta Bodo/Glimta i Žalgirisa. Dinamo sad ima garantiran nastup u skupini Konferencijske lige, a ako prođe Ludogorec, imat će garantirano mjesto u skupini Europske lige.

Dinamo za tjedan dana na Maksimiru igra uzvratnu utakmicu, a prije toga u petak gostuje u Varaždinu od 20 sati u četvrtom kolu SuperSport HNL-a. Momčad Ante Čačića nije još odgodila nijednu utakmicu u HNL-u zbog svojih obaveza u Europi.