Dinamo propustio veliku šansu

Dinamo i Salzburg odigrali su 1:1 u 4. kolu Lige prvaka. Gosti su poveli u 12. minuti golom Siewalda, a Dinamo se vratio preko Ljubičića u 42. minuti. Hrvatski prvak imao je još dvije dobre šanse, a najveću u sudačkoj nadoknadi kad je Bočkaj iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca pogodio gredu.

Ante Čačić je poslušao svoje igrače i prvi put je u susretu skupine Lige prvaka zaigrao u sustavu 4-2-3-1. Dobro je Dinamo otvorio susret, ali ga je presjekao gol Salzburga u 12. minuti. Luka Ivanušec je niskom loptom nasred polovice Salzburga želio prebaciti stranu, ali je dodao loptu u noge gostima.

Dinamo dominirao u prvom poluvremenu

Šeško je jurnuo u kontru, Mišić je na centru zakasnio u klizeći start i gosti su se našli u situaciji tri na dva. Šeško je želio odigrati lijevo Okaforu, ali se lopta od Šutala odbila na desnu stranu Siewaldu koji je pucao kroz noge Periću i zabio. Mogao je Livaković bolje reagirati kod tog udarca iako je dosta kasno vidio loptu, no ona mu je prošla na pola metra.

Dinamu je trebalo neko vrijeme da dođe k sebi, ali je onda do kraja prvog poluvremena potpuno potisnuo Austrijance na njihovu polovicu. U 37. minuti je Ivanušec iz voleja pucao u ravno u Kohra da bi Dinamo pet minuta kasnije izjednačio.

Nakon ubačaja iz kornera lopta je došla do Ljubičića na rubu šesnaesterca. On je pucao, a lopta se na putu do gola od braniča Salzburga odbila u malu mrežicu. Linijski sudac signalizirao je zaleđe Petkovića koji je bio ispred golmana Salzburga, ali je njemački sudac Tobias Stieler nakon pregleda snimke zaključio da Petković nije smetao golmanu Salzburga i priznao je gol.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena danas vrlo razigrani Špikić odlično je nabacio pred petarac, ali malo iza leđa Petkovića koji je glavom pucao preko gola. Dinamo je s tom igrom nastavio i u drugom poluvremenu i u 53. minuti je udarac Ademija od bloka završio malo pokraj gola, a u sljedećem napadu Špikić je bio potpuno sam na pet metara od gola, ali je glavom na ubačaj Perića pucao u golmana.

Čačić zakasnio sa zamjenama

Nakon toga je pritisak Dinama potpuno popustio. Nestalo je agresivnosti i snage, a Čačić je prvu izmjenu napravio tek u 67. minuti kad je umjesto Ademija uveo Drmića i krenuo sa 4-4-2. Gosti su bili sve opasniji i mogli su do pobjede u 74. minuti kad je greda zaustavila strašan udarac Sučića.

Pet minuta kasnije Čačić je uveo Moharramija, Baturinu i Bočkaja i krenuo po sva tri boda. Siewald je u 82. minuti u odličnoj šansi pucao u Livakovića, a Dinamo je meč loptu imao u sudačkoj nadoknadi, ali je Bočkajev sjajan udarac iz slobodnjaka sa 17 metara zaustavila greda. Dinamo je i dalje zadnji na tablici s četiri boda koliko ima i Milan i protiv kojega će za dva tjedna u Maksimiru imati šansu pokušati izboriti nastavak natjecanja u Europi.