Dinamo vodio pa izgubio i ispao iz Europe

PRO Oglas

Dinamo je u 6. kolu skupine E Lige prvaka izgubio od Chelseaja 2:1 i ispao iz Europe. U drugoj utakmici Milan je pobijedio Salzburg 3:0, ali su Austrijanci ostali na trećem mjestu i igrat će u Europa ligi. Dinamo je poveo golom Petkovića u 7. minuti, ali je Chelsea do pobjede došao golovima Sterlinga u 18. i Zakarije u 30. minuti.

Sjajno otvaranje Dinama

Ante Čačić je Englezima na Stamford Bridgeu suprotstavio istu momčad koja je pobijedila Chelsea na otvaranju Lige prvaka i Dinamo je odlično ušao u utakmicu. Nakon nekoliko minuta izjednačene igre, Dinamo je poveo u 7. minuti, kad je Moharrami ubacio s desne strane, Azpilicueta je loše reagirao i vratio loptu glavom u peterac, gdje je Petković glavom s tri metra probio Mendyja.

Nažalost, Dinamo je prednost sačuvao samo 11 minuta. Jorginho je odigrao odličnu dugu loptu za Aubameyanga, a Šutalo nije bio najbolje postavljen i Gabonac je vratio loptu petom u sredinu. Na njoj je bio Perić, ali je ostao u raskoraku i onda se spotaknuo. Na loptu je došao Sterling i preciznim udarcem pogodio suprotni kut za 1:1.

Dinamo je nakon gola počeo igrati dosta rastrgano, domaćini su bili sve opasniji i u 29. minuti imali su veliku šansu, ali je Sterling nakon još jedne loše reakcije Dinamove obrane s pet metara pucao preko gola.

No u sljedećoj minuti Chelsea je bio puno konkretniji. Bila je to još jedna loša reakcija Dinamove obrane, koja je prvo zakasnila na loptu s desne strane. Havertz ju je promašio, ali se odbila na rub šesnaesterca u noge debitanta Denisa Zakarije, koji je opalio po golu. Ristovski je bio na gol-crti s Livakovićem, ali ni jedan ni drugi nisu uspjeli zaustaviti udarac Švicarca.

Šutalo propustio izjednačenje

Chelsea je do kraja poluvremena kontrolirao utakmicu, a Dinamo je najveću šansu za povratak imao u 49. minuti, kad je Oršić ubacio iz kornera, Šutalo dobio skok s Koulibalyjem, ali je glavom pucao ravno u Mendyja.

Od tog trenutka do kraja utakmice Chelsea je dominirao i nije imao previše problema, a mogao je zabiti još koji gol. U 52. minuti greda je zaustavila dobar udarac Aubameyanga, a u sljedećem napadu je Mišić u zadnji trenutak blokirao udarac Havertza nakon što je Ristovski izgubio loptu.

Livaković spasio Dinamo težeg poraza

Dinamo do kraja susreta nije ništa odigrao, a domaćini su promašili još nekoliko dobrih prilika. U 75. je Livaković odlično obranio slobodan udarac Mounta, u 85. je skinuo Gallagherov udarac iskosa s desne strane, a Thiago Silva je u sljedećem napadu promašio čitav gol s tri metra.

Dinamov golman sjajnu partiju zaključio je čudesnom obranom u sudačkoj nadoknadi. Pulisic je probio desnu stranu i idealno odigrao u sredinu Gallagheru, koji je pucao s tri metra, ali Livaković je nevjerojatnim refleksom obranio njegov udarac.