Francuzi minimalno pobijedili vrlo dobru BiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od Francuske 1:0 na domaćem terenu u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Jedini pogodak zabio je Antoine Griezmann.

Nogometaši BiH u prvom su poluvremenu imali konkretnije prilike od Francuza, ali je Lloris obranio pokušaje Todorovića i Anela Ahmedhodžića. Izabranici Ivajla Peteva i obrambeno su bili dobri, Francuska je na cijeloj utakmici tek dvaput šutirala u okvir domaćih, no jedan od tih udaraca je završio u mreži. Griezmann je zabio glavom na ubačaj Rabiota s lijeve strane u 60. minuti.

Nakon toga izabranici selektra Ivajala Petava igrali su ofanzivnije. U dva navrata bili su u prilici da zaprijete gostima, kada je u kaznenom prostoru oba puta oboren Krunić, ali se italijanski sudac Orsato nije odlučio za penal.

Do kraja utakmice svjetski prvaci su poprilično sigurno sačuvali prednost i tako došli na sedam bodova iz tri odigrane utakmice. Već su se uspjeli odvojiti na četiri boda od prvih pratitelja jer je Ukrajina remizirala sve tri utakmice, a večeras ih je u Kijevu šokirao Kazahstan i izvukao remi 1:1 unatoč velikoj dominaciji domaćih. BiH je odigrala dvije utakmice i ima jedan bod s gostovanja u Finskoj.