Gruđanke bolje od gošća iz Banja Luke u derbiju jesenskog dijela Premijer lige BiH

PRO Oglas

Domaće igračice su u utakmicu ušle bolje i u prvih 10 minuta su imale prednost od dva gola. U sljedećih 10-ak minuta gošće prave preokret te u nekoliko navrata imaju po jedan gol prednosti da bi u 20. minuti rezultat glasio 12:12.Zadnju trećinu prvog poluvremena Gruđanke odigravaju furiozno i praktički u tako ranoj fazi odlučuju pobjednika. Naime od 20. do 30.minute utakmice, domaće igračice su napravile seriju od 7:1 i na poluvrijeme otišle sa 6 golova prednosti(19:13).

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju Banjalučanke koje postižu dva gola, ali su domaće igračice brzo uzvratile i do 40. minute povećale prednost na +8 .Tolika razlika je bila i u 49.minuti kod rezultata 27:19 da bi nakon toga gošće bolje odigrale završnicu, ponajprije zahvaljujući pogreškama domaćih igračica koje su dozvolile smanjenje prednosti na +5 i konačnog rezultata 32:27.

Može se reći da je derbi jesenskog dijela Premijer lige BiH za rukometašice u potpunosti opravdao očekivanja. Bila je to utakmica puna tempa sa puno lijepih poteza , maksimalno borbena, ali sve u granicama krajnje korektnosti i uz odlično suđenje sudačkog para Dženan Grbić i Mirza Taletović.

Ovom pobjedom , HRK Grude je ostao jedina neporažena ekipa u ovoj sezoni i preuzeo vodeće mjesto na ljestvici Premijer lige BiH.

Čestitke našim curama na ovoj uvjerljivoj i važnoj pobjedi!

Gošćama iz Banja Luke čestitamo na fer i korektnoj igri i želimo sretan put kući te puno sreće u nastavku prvenstva.

Posebna zahvala našim navijačima koji su večeras našim curama bili velika podrška i dodatni vjetar u leđa.

U sljedećem kolu naše cure gostuju u Dubici kod ekipe Knežopoljke.

HRK Grude – ŽRK Borac Banja Luka 32:27 (19:13)

HRK Grude: Gabriela Rašić, Amanda Jelčić 6, Paula Miloš, Anja Boban, Teodora Petković 2, Mia Lugonjić 3, Leontina Vujić 5, Ina Džidić , Milena Vujisić, Ivana Alpeza, Karla Lovrić 3, Barbara Karačić, Anđela Boras 1, Ema Marić, Josipa Zubac, Jovana Ilić 12(2)

Trenerica: Kornelija Leko