Hajduk nadigrao Dinamo

U iznimno razlomljenom prvom poluvremenu, punom prekršaja, prekida i ozljeda, jedinu je opasniju priliku imao Dinamo u 21. minuti. Tada je Mahir Emreli nakon lijepog prodora šutirao malo pored gola, a možda bi bolja odluka bila da je asistencijom tražio Oršića. Udarac Ristovskog minutu kasnije od bloka je otišao malo pored gola.

Hajduk je najbliže pogotku došao u 37. minuti, kada je Livaković poklonio jednu loptu Kaliniću, koji je s otprilike 40 metara pokušao iskoristiti ispražnjen gol. Ipak, nije šutirao dobro pa je Dinamov vratar to uspio obraniti.

Zbog brojnih ukazivanja pomoći igračima i jedne i druge momčadi suci nisu imali drugu opciju nego pokazati rijetko viđenih (posebice kada nema VAR-pregleda) 10 minuta sudačke nadoknade u prvom poluvremenu.

Kalinić sjajnim golom donio pobjedu

Momčad Valdasa Dambrauskasa je u drugo poluvrijeme ušla agresivnije i odlučnije te je za to nagrađena u 63. minuti. Mikanović je dodao Kaliniću na desnoj strani, a on je udarcem lijevom nogom krasno pogodio dalji kut Livakovićevog gola za vodstvo domaćih 1:0.

Dinamo je do kraja susreta napadao u potrazi za pogotkom, a najbolji je pokušaj bio Mišićev s distance u 70. minuti. Lovre Kalinić uspio ga je odbiti u korner. Pravu izrađenu šansu u šesnaestercu Kopićeva ekipa nije stvorila u drugom poluvremenu.

Hajduk si je pobjedom osigurao i bolji međusobni omjer od Dinama, što također može biti važno u slučaju jednakog broja bodova na ljestvici. Podsjetimo, u prvom derbiju sezone Splićani su na Maksimiru bili bolji 2:0. U ožujku je na Poljudu završilo 0:0, a u posljednjem će se kolu na Maksimiru odigrati posljednji derbi.