Hrvatska poražena u finalu Davis Cupa. Čilić izgubio meč odluke od Medvedeva

Rusija je pobjednik Davis Cupa. Marin Čilić nije uspio ostaviti Hrvatsku u igri, pobijedio ga je drugi igrač svijeta Danil Medvedev i donio Rusima treći Davis Cup u njihovoj povijesti.

Čilić je odigrao možda i svoj najbolji meč na ovom natjecanju, barem u prvom setu, no Medvedev je pokazao iznimnu kvalitetu. Prijelomnim se trenutkom pokazao tie-break prvog seta koji je otišao na stranu ruskog tenisača.

Tie-break presudio

Prvi set bio je vrlo napet, oba tenisača imala su tek po jednu priliku za oduzeti servis drugome, ali ostale su neiskorištene te je set otišao u tie-break koji se dugo lomio. Ipak, pri rezultatu 7:8 Čilićeva je lopta za malo otišla u aut pa je Medvedev iz neizvjesne 13. igre izašao kao pobjednik.

Imao je tie-break i vrlo veliku psihološku važnost, Čilić više nije igrao tako dobro u drugom setu, a Medvedev je bio uvjerljiv i dvaput mu oduzeo servis te tako dobio meč. Podsjetimo, ranije je Andrej Rubljov u dva seta svladao Bornu Goju i Rusija je u singlu osvojila dva potrebna boda za ukupnu pobjedu.

Drugo izgubljeno finale za Hrvatsku

Hrvatska osvojena na dva osvojena Davis Cupa (2005. i 2018.), dok joj je ovo drugo izgubljeno finale. Prvi je put poražena od Argentine 2016. godine. Na ovom Davis Cupu Hrvatska je u grupi pobijedila Australiju i Mađarsku, a u četvrtfinalu iznenadila prvo Italiju u Torinu pa zatim Srbiju u Madridu.