Košarkaši Širokog napadnuti od navijača Leotara

Košarkaši Širokog pobijedili su Leotar 69:91 (18:21, 25:24, 13:23, 13:23) u susretu 1. kola Lige 6 za prvaka Košarkaškog prvenstva BiH igranom u srijedu navečer u Trebinju.
Gosti su vodili tijekom cijelog susreta, a domaćin se vrlo dobro držao u prve dvije četvrtine. Tri minute prije kraja druge četvrtine uspjeli su smanjiti zaostatak od 12 koševa na četiri da bi na poluvrijeme Široki otišao s prednošću od dva koša.

U nastavku susreta prvoplasirana momčad iz prvog dijela natjecanja te aktualni prvak ubacila je u višu brzinu te stekla dostatnu prednost uvjerljivo osvojivši posljednje dvije dionice utakmice. Širokobriježani su na kraju slavili s 22 koša razlike.

Sredinom treće četvrtine domaći navijači zasuli su košarkaše Širokog plastičnim bocama i raznim predmetima te su skandirali ”Lopovi, lopovi”, očito nezadovoljni sudačkim odlukama.

Zanimljivo, prijenos utakmice na službenom YouTube kanalu u to vrijeme nije radio.

Luka Božić je s 20 koševa ponovno bio najbolji strijelac u redovima Širokoga, a samo koš manje od njega postigao je Dontay Caruthers. Mile Čović postigao je 14 koševa, a dvoznamenkasti učinak ostvario je još Ive Ivanov (11 koševa).

U redovima Leotara izdvojio se dvojac Nikola Jeftić (15 koševa i 9 skokova) te Božo Đurasović (12 koševa, 7 skokova), 5 asistencija).

U 2. kolu Lige 6 za prvaka, koje je na rasporedu 7. svibnja, Široki gostuje Borcu u Banjoj Luci.