Lazar oduzeo pobjedu nogometašima Širokog Brijega u sučevoj nadoknadi

Nogometaši Širokog i Krupe su u 25. kolu Premijer lige BiH na Pecari odigrali utakmicu bez pobjednika – 2:2.

Krupa je bolje otvorila utakmicu. U osmoj minuti zaprijetio je Dujaković, ali je njegov udarac završio malo pored stative.

Široki je uzvratio preko Jurilja koji je u 17. minuti šutirao, ali je njegov udarac sjajno obranio Kolak.

Samo minutu kasnije Krupa dolazi do vodstva. Dujaković je iskoristio jedan ubačaj s desne strane i zabio za 0:1.

Slavlje gostujućih igrača nije dugo trajalo jer je Zachara u 21. minuti postigao svoj prvi gol za Široki i poravnao na 1:1. Herceg je ubacio s lijeve strane, Medić odigrao povratnu na peterac, a poljski napadač pospremio loptu u mrežu.

Veliku priliku Krupa je imala u 28. minuti kada je Vukmanović izašao sam pred Miškića, ali je golman Širokog obranio njegov udarac. Tri minute kasnije dobru intervenciju ponovno je imao i golman gostiju. Nakon ubačaja iz kornera Begić je dobro šutirao, a Kolak još bolje obranio.

Plavo-bijeli su nastavili s napadima, ali se rezultat do kraja prvog poluvremena više nije mijenjao.

Vukmanović u 55. minuti ponovno bježi obrani Širokog, ali Mišković opet brani njegov udarac.

Široki u 70. minuti dolazi do potpunog preokreta. Medić je ubacio loptu koja Kolaku ispada iz ruku i završava u njegovoj mreži.

Veliku priliku da rješi pitanje pobjednika šest minuta kasnije imao je Marko Jurić, ali nije dobro zahvatio loptu nakon dodavanja Ikića i njegov udarac odlazi daleko od gola.

I kada se činilo da će Široki doći do sva tri boda, Krupa u posljednjim sekundama preko Nikolića dolazi do izjednačenja i odnosi bod s Pecare.

Široki će u sljedećem kolu ugostiti Velež, a Krupa Slobodu.

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Jurilj (od 84. minute Stipe Jurić), Stanić, Herceg (od 46. minute Šabić), Vukoja, Zachara, Begić (od 82. minute Mašić), M. Jurić, Musa, Ikić.

FK KRUPA: Kolak, Karišik, Redžić (od 89. minute Redžić), Pavlović, Dujaković (od 81. minute Erak), Jović, Muminović, Galić, Ćivić, Vukmanović (od 81. minute Nikolić), Mandić (od 81. minute Aćimović).