Minimalna, ali ipak pobjeda Širokog Brijega nad Slobodom

U okviru 23. kola Premijer lige BiH na Pecari Široki Brijeg je savladao Slobodu s 1:0.

Od samog početka utakmice domaći igraći su krenuli ofenzivno te prepustili dvije odlične prilike preko Ikića i Vukoje.

Sloboda prvi put prijeti u 12. minuti nakon prekida, a udarac Maksimovića pogađa vanjski dio mreže gola Širokog Brijega.

Pet minuta kasnije udarci Ikića i Lukića iz dobrih situacija završili su preko gola Bukvića.

Igrači gostiju Alić i Beganović nakon kontre u 27. minuti su mogli puno više, a sve se završilo na slabom udarcu Beganovića.

Minutu kasnije Ikić pogađa gredu gola gostiju nakon ubačaja Mujana s lijeve strane.

Do kraja prvog poluvremena Ikić je mogao ponovo do pogotka, a njegov udarac sa samo dva metra sjajno brani vratar Bukvić.

Na samom početku drugog poluvremena prvo udarac Lukića brani Bukvić, a u nastavku akcije Vukojin udarac završava preko gola Slobode.

Ivan Ikić je u 49. minuti napravio sjajan solo prodor, ali njegov udarac brani Bukvić.

Široki Brijeg do vodstvo dolazi u 64. minuti preko Jakova Blagajića.

Marko Jurić je sjajno ubacio s desne strane, a omaleni Blagajić s pet metara glavom pogađa gol gostiju.

Sloboda je dočekala svoju priliku u posljednjoj minuti za poravnanje, a udarac Hadžića glavom sjajno je obranio Miškić.

Široki Brijeg je odličnom igrom došao do zaslužene pobjede koja je mogla biti i veća prema prikazanom na terenu.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Mujan, Blagaić, Bosančić, Vukoja, Lukić, Begić, Jurić, Musa, Ikić.

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Čivić, Ramić, Beganović, Kurtalić, Alić, Maksimović, Osmić, Predragović, Karišik.

Poslušajte na kraju izjave nakon utakmice trenera Jure Ivankovića i Mladena Žižovića.