Pecara je ponovno puna i igra se prava košarka, ali domaćin se nije uspio suprotstaviti odličnoj ekipi iz Skopja

Košarkaški spektakli ponovno je na Pecari uz punu dvoranu. 5. turnir NLB ABA Leage 2 koji se održava u Širokom Brijegu, domaćin HKK Široki otvorio je protiv ekipe KK MZT Skopje.

Unatoč odličnoj atmosferi na tribini i dobroj i brzoj igri na parketu obiju momčadi, košarkaši Širokog doživjeli su poraz 78:91.

Široki je utakmici dobro otvorio i prvu četvrtinu je bio u vodstvu od 4 razlike. U drugoj četvrtini ekipa iz Skopja preuzima polako inicijativu na terenu i na poluvrijeme odlaze sa četiri poena prednosti, dok u trećoj četvrtini povisuju na 10 poena razlike što je bilo previše za uigrane goste dostići i na kraju utakmica pripada KK MZT Skopju.

HKK Široki – MZT Skopje 78:91 (26:22, 12:20, 21:29, 19:20)

Ovom pobjedom MZT Skopje preuzela je vrha tablice s omjerom 9:2 što im je osiguralo mjesto u doigravanju NLB ABA lige 2 sezone. Dok je Široki sada na omjeru 7:4 i još treba pričekati kolo ili dva kako bi si osigurali mjesto u doigravanju, ali im šanse i dalje izgledaju dobro unatoč porazu.