Posušaci pobjedom nad Širokim Brijegom pokazali da nisu slučajno u Premijer ligi BiH

Nogometaši Posušja savladali su ekipu Širokog Brijega sa 1:0 u 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvi u susretu zaprijetili su domaći igrači, točnije Luka Lučić čiji je šut obranio Josip Bender. Onda je Mihael Kuprešak pokušao iz slobodnog udarca, ali je pogodio stativu.

Domaćini su stigli do vodstva u 23. minuti nakon zgoditka Leonarda Petrovića koji je primio loptu u šesnaestercu, okrenuo se i matirao Benderu za 1:0.

U nastavku prvog poluvremena opao je ritam utakmice i nije bilo puno prilika, pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:0. Ni u nastavku nije bilo puno šansi.

Široki Brijeg je pokušavao doći do izjednačenja, no nisu mogli stvoriti konkretnu priliku. Činedu Stepen je povukao napad u 74. minuti i onda je loše centrirao, te je tako propala šansa za goste.

Malo je nedostajalo da igrači Posušja kazne pogrešku igrača Širokog u obrani, ali su gosti ipak uspjeli izbaciti loptu izvan terena. Više nije bilo prilike i susret je završen pobjedom domaćna od 1:0.

U narednom kolu Posušje gostuje GOŠK-u, a Široki Brijeg gostuje Zvijezdi 09.