Široki Brijeg slavio protiv Igmana na Pecari

U desetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Široki Brijeg je na Pecari dočekao Igman iz Konjica te upisao nova tri boda pobjedom od 2:0.

Prvi udarac na utakmici u okvir gola bilježimo u 17. minuti, Hebibović je pokušao, siguran je bio Bender. U 27. minuti Široki postiže gol, ali prethodno je dosuđen prekršaj nad golmanom Hamzićem.

Najbolju priliku za goste propušta Bodul u 30. minuti. Šutirao je iskusni veznjak, ali Bender odlično brani.

U 36. minuti slavlje na Pecari. Duga lopta prema Mamiću koji se sjajno snalazi i pogađa za 1:0 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku prva prilika u 55. minuti, Kpan je šutirao, lopta ide pored gola gostiju. Dvije minute kasnije na drugoj strani prijeti Bešagić. U 58. minuti Ramić šutira, a Bender spašava domaćine.

Dobra kontra domaćina u 64. minuti, Chinedu iz obećavajuće pozicije šutira preko gola. U 74. minuti nova opasnost pred golom Igmana, no Hamzić je dobro intervenirao.

Do kraja utakmice penal za domaće u 90. minuti. Loptu je uzeo Chinedu i sigurno pogodio za 2:0 što je bio i konačan rezultat ove utakmice.

NK Široki Brijeg je tako upisao novi trijumf u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, dok se muke nastavljaju za FK Igman Konjic.

Premijer liga BiH, 10. kolo:

Široki Brijeg – Igman Konjic 2:0 (Mamić 36′, Chinedu 90′ (p))

ŠIROKI BRIJEG: Bender, Pranjić, Musa, Šuto, Kuprešak, Capan, Mamić, Ćavar, Kpan, Chinedu i Lukić.

IGMAN KONJIC: Hamzić, Čubrilo, Drljević, Sipović, Hebibović, Oremuš, Bešagić, Đorić, Mešić, Bodul, Ramić.