Široki i nakon 6 kola vodeći u Premijer ligi BiH

Nogometaši Sloge i Širokog Brijega u subotu su u sklopu 6. kola Premijer lige BiH odigrali utakmicu bez pobjednika (1:1).

Utakmica je zbog jake kiše igrana u teškim uvjetima, ali nije razočarala.

Plavo-bijeli su bolje otvorili utakmicu i već u uvodnim minutama zaprijetili preko Taddeija i Kpana.

Sloga je u sedmoj minuti postigla pogodak, ali je on opravdano poništen zbog zaleđa. Domaćin je imao dobru priliku i u 21. minuti kada je Đorić ubacio, a Milaković sa sedam metara glavom šutirao preko gola.

Veliku priliku Široki je imao u 31. minuti, ali Valinčićev pokušaj odlazi malo iznad grede. Nakon toga je uslijedio sve veći pritisak gostiju predvođenih raspoloženim Kuprešakom, što im se isplatilo u 38. minuti.

Popara je oborio Taddeija, a sudac pokazao na bijelu točku s koje je siguran bio Marijan Ćavar.

S tim rezultatom otišlo se na predah, a već početkom drugog poluvremena Sloga dolazi do izjednačenja. Milaković je u 50. minuti izveo slobodan udarac, lopta je prošla živi zid i uz kombinaciju klizavog terena i loše reakcije Tomića, završila u golu.

Priliku za brzi povratak vodstva Široki je propustio u 56. minuti kada je Lukićev udarac obranio Dabić. U 72. i 76. dobre udarce uputili su Taddei i Bagarić, ali raspoloženi Dabić brani i te pokušaje.

Domaćin je nekoliko minuta kasnije uzvratio preko Popare i Đorića, ali je Tomić bio siguran.

Široki Brijeg je u posljednjem napadu na utakmici ostao s igračem manje na terenu jer je Ćavar dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. To je bilo i posljednje uzbuđenje na ovoj utakmici.

Sloga u sljedećem kolu gostuje kod Igmana, dok će Široki ugostiti Velež.

FK Sloga Doboj: Dabić, Dadić, Hasanbegović (od 46. minute Ristić), Popara, Đorić, Milaković (od 75. minute Basrak), Krstovski (od 66. minute Zajić), Čolić, Stapić (od 66. minute Šaula), Milanović, Kulenović (od 81. minute Stevanović).

NK Široki Brijeg: Tomić, Barišić, Valinčić, Mašić, Kpan (od 78. minute Medić), Taddei (od 78. minute Knežević), Lukić, Pejić (od 59. minute Bagarić), Čavar, Kuprešak, De Oliveira (od 10. minute Šuto).