Široki nakon produžetaka poražen od Leotara

Košarkaši Širokog poraženi su nakon produžetaka u 9. kolu Prvenstva BiH na Pecari od Leotara rezultatom 80:81.
Prva četvrtina, koja je prošla u izjednačenom tonu, pripala je domaćinu – 22:19.

Leotar sjajno otvara drugu dionicu i serijom 10:0 preokreće momentum na svoju stranu. U jednom trenutku imali su i dvoznamenkastu prednost, a na poluvrijeme odlaze s +5 (35:40).

Gosti su nastavili s dobrom igrom i u trećoj četvrtini u kojoj su kontrolirali rezultat, te u posljednjih deset minuta ulaze s vodstvom od 11 poena razlike.

Široki se nije predavao i serijom 15-2 preokreće rezultat. U napetoj završnici, Božo Đurasović 13 sekundi do kraja pogađa za 74:74, a na drugoj strani Božić promašuje šut za pobjedu i odlazi se u produžetak.

S(p)retniji iz produžetka izlaze gosti koji košem Nikole Đurasovića šest sekundi do kraja dolaze do pobjede 80:81.

Leotar su do pobjede predvodili Božo Đurasović s 28 i Nikola Jeftić s 21 poenom. Najbolji u redovima Širokog bili su Luka Božić s 25 i Mateo Čolak s 19 poena.