Široki preokretom do pobjede nad Austrijancima

Momčad Jure Ivankovića i trkački i taktički u potpunosti je nadigrala trenutačno desetoplasiranu momčad austrijske Admiral 2. lige i pobjeda je trebala biti uvjerljivija.

Austrijanci su oba svoja pogotka postigli nakon grešaka obrane Širokog Brijega. U 15. minuti Ivan Ikić je slabo odigrao povratnu za Darija Miškića, loptu je presjekao Mohamed Kone i pogodio za vodstvo.

Samo tri minute kasnije Ikić se iskupio za svoju pogrešku. Lijepo je uposlio Danijela Lukića, a ovaj je rutinerski pogodio za poravnanje.

U 27. minuti hitronogi napadač iz Obale Bjelokosti austrijskog drugoligaša iskoristio je greška Miškića i ponovo pogodio za novo vodstvo svoje momčadi.

Unatoč velikoj terenskoj nadmoći Široki Brijeg je uspio preokrenuti rezultat tek u posljednjoj trećini utakmice.

Za poravnanje je pogodio Bože Vukoja iz jedanaesterca u 77. minuti.

Preokrenut i pobjedu donio je mladi Moris Valinčić udaracem glavom nakon ubačaja Tomislava Čuljka u 86. minuti utakmice.

Sljedeću provjeru Široki Brijeg ima u utorak, 8. veljače protiv Austrije Lustenau.

STRIJELCI: 0:1 Kone (15.), 1:1 Lukić (20.), 1:2 Kone (27.), 2:2 Vukoja (77. – 11m), 3:2 Valinčić (86.).

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić (od 71. Pehar), Jurić (od 37. Medić), Musa (od 83. Jurica), Bosančić (od 81. Prusina), Ikić (od 71. Llanos), Brekalo (od 61. Brekalo), Begić (od 46. Vukoja), Ćavar (od 71. Ćavar), Blagaić (od 71. Blagaić), Lukić (od 71. Valinčić), Mujan (od 46. Rozić).

TRENER: Jure Ivanković