Široki u završnici slomio Leotar za prvu pobjedu u sezoni

Nogometaši Širokog Brijega upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni. Oni su na svojoj Pecari slavili protiv momčadi trebinjskog Leotara s rezultatom 2:0 u sklopu petog kola Premijer lige BiH.

Široki je tražio prvu pobjedu u novoj sezoni s kojom bi se podigao na ljestivici, a čvrsta momčad iz Trebinja, koja je povratnik u najjači rang bh. nogometa, novi dobar rezultat koji bi im dao dodatnog elana u nastavku sezone. Očekivano, bila je to dosta tvrda utakmica u kojoj se teško dolazilo do nekih ozbiljnih prigoda.

Odmah na otvaranju utakmice u 2. minuti gosti iz Trebinja su mogli povesti. Todorović je istrčao kontru ispred Jurića i Muse, izbio sam ispred Miškića, ali u posljednji trenutak stigao je Jurić i blokirao napadača Leotara.

Osam minuta kasnije prvi put prijeti i Široki. Nakon Ikićeva ubačaja iz kuta najviši u skoku je Musa koji je glavom šutirao preko gola. U 20. minuti Široki je imao odličnu prigodu. Brekalo je odlično ubacio s lijeve strane na peterac, ali Ikić je loše zahvatio loptu i gosti su otklonili opasnost ispred svoga gola.

Slična situacija dogodila se tri minute kasnije. Ovaj put je Jurić odlično probio po desnoj strani, sjurio se u šesnaesterac gostiju i poslao povratnu loptu na peterac, ali Ikić i Jurilj nisu bili najbolje koncentrirani i propala je još jedna dobra prigoda.

Nakon toga vidjeli smo po jedan udarac iz daljine s obje strane. Prvo je kod domaćih Grgić u 27. minuti šutirao pravo u Perišića, a onda je minutu kasnije opasno na drugoj strani zaprijetio Todorović s nekih 30ak metara, a Miškić je krajnjim naporom odbio loptu, a potom je zaustavio i udarac Aćimovića koji je bio na odbijenoj lopti.

Pet minuta kasnije i Vukoja je okušao svoj udarac na drugoj strani, ali Perišić je siguran. Do kraja poluvremena vidjeli smo još udarac Todorovića u 39. na jednoj te Kolege u 42. na drugoj strani. Oba su završila preko gola. I to je sve bilo za prvo poluvrijeme.

U nastavku Široki je malo odlučnije krenuo po pogodak. Prvo je u 50. minuti Perišić je uz dosta poteškoća uspio izbaciti jedan ubačaj Jurića koji je bio dosta neugodan, a onda u 54. minuti Ikić se našao u odličnoj prigodi nakon proigravanja Jurilja, ali Perišić je obranio udarac krilnog napadača Širokog.

U 61. minuti gosti Leotar je imao zicer. Aćimović se našao u vrlo dobroj poziciji na 10 metara, ali njegov udarac bio je neprecizan.

Široki do kraja utakmice radio veliki pritisak na polovicu gostiju, ali nikako nije mogao probiti čvrstu Leotarovu obranu. U 77. minuti u odličnoj prigodi nakon proboja Llanosa s desne strane našao se Paponja, ali njegov udarac je u posljednji trenutak izblokiran.

I kad je izgledalo da u četvroj od pet prvenstvenih utakmica Širokog ove sezone nećemo vidjeti pogodak, nakon dosuđenog slobodnog udarca na nekih 20ak metara od gola gostiju s desne strane Ivan Ikić je u 86. minuti sjajno pogodio za veliko slavlje Širokog.

Konačnih 2:0 postavio je mladi napadač Daniel Lukić u posljednjoj minuti sudačke nadoknade nakon solo prodora.

Široki je tako došao do prve pobjede u prvenstvu ove sezone. U idućem kolu Široki dočekuje Velež, dok Leotar dočekuje Posušje.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Jurić, Musa, Obšivač, Brekalo (od 69. Čuljak), Grgić (od 69. Llanos), Mašić, Vukoja (od 46. Paponja), Ikić, Kolega (od 55. Lukić), Jurilj (od 92. Sesar)

LEOTAR: R. Perišić, Milović, Arsić, Čolić, Sekulović (od 76. Andrić), Bosančić, Paranos, Đurić, Nikolić (od 83. M. Perišić), Todorović (od 48. Ristić), Aćimović (od 83. Zečević)