Sloga “domaćinu” Širokom Brijegu uzela sva tri boda

U posljednjoj utakmici drugog kruga prvenstvenog natjecanja u sklopu 22. kola WWin lige BiH Široki Brijeg je doživio domaći poraz od dobojske Sloge – 0:1.

Na prvu ozbiljniju priliku čekalo sve do 8. minute kada su zaprijetili gosti. Omić je pucao glavom s nekih pet-šest metara, ali lopta je otišla preko gola.

Samo četiri minute kasnije uzvatio je Široki Brijeg. No, vratar Sloge bio je dobro postavljen nakon pokušaja Kuprešaka.

U 26. minuti momčad Dine Skendera imala je izglednu priliku. Iz dobre pozicije pucao je Ćavar, ali je Trako bez većih problema zaustavio njegov udarac.

U 34. minuti se u prilici našao Lukić. Napadač Širokog Brijega sjajno se oslobodio svojih čuvara i pokušao uputiti udarac prema protivničkom golu, ali je slabo zahvatio loptu.

Drugo poluvrijeme je otvoreno poluprilikom za Široki Brijeg. Kombinirali su Bagarić i Kuprešak, ali je gostujuća obrana uspjela intervenirati u pravo vrijeme.

Kazna je uslijedila u 55. minuti i Sloga je stigla do vodstva. Akcija je krenula od Veselinovića, koji je ubacio loptu u protivnički šesnaesterac, Bender nije uspio otkloniti opasnost i izbaciti loptu, da bi je Mrzić potom vratio u peterac, a tu se najbolje snašao Vidić i pogodio za vodstvo Sloge.

Nakon primljenog pogotka igrači Širokog Brijega krenuli su još ofanzivnije, ali bez pravih ideja u ključnim trenutcima, dok se dobojska momčad sjajno branila.

U 72. minuti Chinedu je završio na travi nakon duela s Vargom, igrači i cijeli stožer Širokog Brijega tražili su jedanaesterac, ali sudac je pokazao da se igra nastavi.

Igrala se 76. minuta kada je Kuprešak lukavo pokušao svladati Traku, ali je lopta završila pored gola.

U 85. minuti viđena je nova prilika za Široki Brijeg. Trako je odličnom paradom “skinuo” vrlo dobar udarac Mišića.

Do kraja utakmice pokušavali su igrači Širokog Brijega postići pogodak i stići barem do boda protiv Sloge, ali u tome nisu uspjeli.

I vratnica je bila “saveznik” gostiju. Chinedu je pogodio vratnicu u sudačkoj nadoknadi i gosti su uspjeli sačuvati svoju mrežu te na kraju odnijeti tri boda s čitlučkih Bara.

STRIJELAC: 0:1 Vidić (55.).

NK ŠIROKI BRIJEG: Bender, Mašić, Mi. Matić (od 78. Capan), Mužek (od 78. Marin), Prusina, Ćavar, Mamić (od 65. Kpan), Kuprešak, Bagarić (od 57. Mišić), Lukić (od 65. Chinedu). TRENER: Dino Skender

FK SLOGA MERIDIAN: Trako, Dadić (od 90. Milojević), Omić, Redžić, Božičković (od 46. Mrzić), Karać (od 46. Veselinović), Perković (od 90. Dujaković), Popara (od 62. Predragović), Grabež, Varga, Vidić. TRENER: Vlado Jagodić