U drugoj pripremnoj utakmici Široki Brijeg minimalno svladao hrvatskog trećeligaša Neretvanca

U drugoj pripremnoj utakmici ove zime momčad Širokog Brijega svladala je hrvatskog trećeligaša rezultatom 2:1.

Sva tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu. Momčad popularne opuzenske Plave makinje povela je pogotkom Alyssona u 12. minuti, a preokret i pobjedu širokobriješkim Plavo-bijelima donijeli su Ilan Pejić i Branimir Barišić svojim pogotcima u završnici poluvremena.

Kao i na prvoj pripremnoj utakmici, trener Ivica Barbarić testirao je svoje dvije momčadi u dva poluvremena, a hrvatski trećeligaš iz Opuzena pružio je snažan otpor, osobito u prvom poluvremenu.

U 12. minuti dobru akciju bivšeg juniora i nekadašnjeg člana Plavo-bijelih Kristiana Sesara sjajnim pogotkom završio je Brazilac Alysson do Nascimento Honorio.

Ipak, u završnici poluvremena Široki Brijeg je preokrenuo rezultat. U 40. minuti nakon gužve u šesnaestercu gostiju s 15 metara loptu je pod gredu neobranjivo poslao Ilan Pejić.

Samo dvije minute kasnije nakon prekida pao je novi pogodak. Ubacio je Mihael Kuprešak, a Branimir Barišić glavom pogodio mrežu nemoćnog vratara gostiju Nikole Blaževića.

U nastavku je trener domaćih poslao na teren novu momčad koja je nametnula brži ritam koji gosti nisu mogli pratiti.

Plavo-bijeli su redali prilike pred golom gostiju, ali nisu uspjeli stići do novog pogotka.

Novu provjeru Široki Brijeg ima u ponedjeljak, 6. veljače protiv sarajevskog Željezničara u Konjicu s početkom u 14 sati.

ŠIROKI BRIJEG – Kamp Musa-Karačić. Gledatelja: 100. Sudac: Mate Bilić (Ljubuški).

STRIJELCI: 0:1 Alysson (12.), 1:1 Pejić (40.), 2:1 (Barišić)

NK ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Šuto, Bruno Oliveira, Kuprešak, Barišić, Ćavar, Vukoja, Bagarić, Pejić, Lukić (drugo poluvrijeme: Tomić, K. Medić, Thyller, Musa, Pranjić, Lovrić, Vukelić, Kpan, Kadu, F. Medić, Radić). TRENER: Ivica Barbarić

NK NERETVANAC: Blažević, Pandža, Taslak, Krešić, Kolobara, Franić, Popić, Batinović, Sesar, Allyson, Vučković (još su igrali: Kraljević, Planinić, Bačić, Kapović, Vasilj). TRENER: Ante Volarević