Uz odličnu igru dva rukometna BiH velikana u Banja Luci, pobjeda pripala Izviđaču iz Ljubuškog

Najave trenera Izviđača Tonija Čoline i kapetana momčadi Ivana Pavlovića uoči utakmice, u dvorani Borik, u Banja Luci, s Borcem, da ih u toj utakmici jedino zanima pobjeda što su i potvrdili u sinoćnjoj utakmici.

Dobro popunjena dvorana Borik mogla je uživati u okršaju dva velikana bh. rukometa, ali više su pokazali ljubuški virtuozi, na čelu s rukometnim čarobnjakom Ivanom Pavlovićem i strategom Tonijom Čolinom, koji je tako posložio karte da domaća momčad nije imala nikakve šanse što se, osobito, pokazalo u drugom poluvremenu. Mada je jedan Ivano, veliki doprinos pobjedi dali su i svi ostali, borci bez straha i mane, osobito Diano Ćeško, nesavladivi Haris Suljević, lucidni Luka Bubalo, granitni Marijan Šaravanja.

„Skauti“ su odlično otvorili utakmicu, nekoliko vezanih obrana Harisa Suljevića te preciznost Šimića, Šaravanje i dva puta Pavlovića i Izviđač u 7. minuti ima prednost od tri gola (1:4). Sljedećih 5-6 minuta, Borac je konsolidirao svoje redove te u 11.minuti uspiio preokrenuti rezultat u svoju korist (6:5, 11.minuta). Sljedećih 10-tak minuta igralo se u ritmu „gol za gol“ da bi „Skauti u periodu od 21. do 27. minute, serijom 5:2, stigli do dva gola viška (14:16). Borac, s dva vezana gola, poravnava rezultat u 30. minuti, ali golom Luke Bubala, u zadnjim sekundama prvog poluvremena, Izviđač dolazi do prednosti, s kojom se odlazi na odmor (16:17).

Drugo poluvrijeme je priča za sebe u kojoj „Skauti“ pokazuju zašto su vodeća momčad prvenstva. U prvih šest minuta nastavka, s tri gola Pavlovića, dva Luke Ševića i golom Luke Bubala, Izviđač je stigao do šest golova prednosti i nagovijestio da se teško, nešto drugo, u ovom susretu, može očekivati osim njegove pobjede.

Mada se Borac nije predavao, ali nije uspijevao ništa više učiniti osim se primaći u par navrata na tri gola zaostatka. Prednost od 3-4 gola „Skauti“ su održavali do 49. minute kada su golovima Diana Ćeške i Luke Bubala ponovno stigli do “plus” 5. Do 54. minute, domaći su uspijevali držati zaostatka od 4-5 golova, ali u završnici je uslijedio još jedan udar „Skauta“, koji u 60. minuti stižu do 8 golova prednosti. Do kraja utakmice, domaći rukometaši postižu pogodak, za visoku i uvjerljivu pobjedu rukometaša Izviđača, rezultatom 34:27. “Skauti” su nakon posljednjeg sučevog zvižduka, burno proslavili pobjedu u dvorani „Borik“ uz aplauz objektivnih banjalučkih ljubitelja rukometa.

Ovom pobjedom Izviđač je momčadi Gračanice i Borca pobjegao na velikih šest bodova prednosti te istakao veliku kandidaturu za novu, 10, jubilarnu, titulu prvaka BiH u rukometu.

Odličnu rukometnu predstavu u banjalučkom hramu rukometa, prikazao je rukometni čarobnjak Ivano Pavlović, koji je osim 10 postignutih golova, vrhunski dirigirao igrom svoje momčadi. Njemu uz rame bili su Diano Ćeško s 8, Luka Bubalo s 5 te Marijan Šaravanja i Luka Šević s po 3 gola. Međutim, svi ostali dali su svoj veliki doprinos borbenošću, požrtvovnošću i disciplinom u obrani, koja je bila vrhunska u drugom poluvremenu.

Haris Suljević je odigrao jednu od najboljih utakmica u dresu Izviđača skupivši 13 obrana, koje su neke bile kolosalne, pri čemu je „skinuo“ 2 sedmerca.

Završnicu susreta obilježila je povreda Diana Ćeške, koji je u bolovima iznesen s terena. Nadati se je da ova ozljeda nije teške prirode jer sve drugačije bi bio veliki udarac ionako hendikepiranu ozljedama momčad Izviđača.

U momčadi Borca 8 golova postigao je Nedim Hadžić, a po 6 Nikola Malivojević i Vladislay Zalevsky.

Zbog EHF tjedna sljedećeg vikenda ne igraju se utakmice Premijer lige. Novi susret ove dvije momčadi igra se u sklopu ¼ finala KUP-a, u srijedu, 20.03.2024. godine u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom.

RK Borac m:tel: Grahovac, Ivanović, Stojanović, Đurđević 1, Muhović, Rađenović 2, Petrović 1, Bubić 1, Nježić, Zalevsky 6, Hadžić 8, Malivojević 6 , Subotić, Knežević, Momić, Klimavets 2.
Trener: Irfan Smajilagić.

RK Izviđač Agram: Alihodžić (2 obrane), Suljević (13 obrana, 2 sedmerca), Lukenda 1, Odak, Šević 3, Ljubić, Čuvalo, Šimić 2, Bubalo 5, Šaravanja 3, Pavlović 10/4, Ćeško 8/3, Sakić 1, Kovač 1, Grbavac, Lasić.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Borac m:tel 8 minuta, Izviđač 12 minuta.
Sedmerci: Borac m:tel 5/3, Izviđač 8/7.