Fantastično Posušje na svom punom Mokrom Docu održalo lekciju nogometa Željezničaru

PRO Oglas

U sklopu 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine HŠK Posušje je s novim trenerom na svom Mokrom Docu dočekalo FK Željezničar te su u fantastičnoj utakmici sjajnom igrom zasluženo osvojili 3 važna boda rezultatom 3:2 i to proslavili sa svojim navijačima kojih je bilo čak 3000 na tribinama. Strijelci za Posušje bili su Krišto te joker s klupe Serdarušić koji je pogodio 2 puta.

S ovom pobjedom Posušje se popelo na 9. mjesto ljestvice sa 23 boda dok su iza njih ostali Leotar s 21, Radnik Bijeljina s 19 i Rudar Prijedor s 18 bodova. U sljedećem kolu HŠK Posušje gostuje na Pecari kod Širokog Brijega.

Već u prvom poluvremenu Posušje je bio bolji protivnik te su stvorili nekoliko velikih prilika koje nisu iskoristili no ni Željezničar nije bio bezopasan pa je pravo čudo kako se na odmor otišlo rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu ponovno Posušje bolje ulazi te napokon vodi 1:0 golom Krište nakon kornera u 57’ minuti. Za 2’ minute korner na drugoj strani i Željezničar izjednačava golom Kosorića. Uslijedilo je razdoblje u kojem je Posušje moglo riješit pitanje pobjednika ali nije bilo sreće, prvo je Josip Barišić pogodio vratnicu iz jedanaesterca a onda u 71’ za novo vodstvo Posušja pogađa Serdarušić da bi Begić u 80’ minuti imao priliku odvesti Posušje na 2 razlike no i on pogađa vratnicu. Kazna je stigla u 83’ minuti kada nakon još jednog kornera Štilić pogađa za 2:2 ali nije Posušje nije odustalo nego već u sljedećoj minuti ponovno zabija Serdarušić za ispostavilo se konačnih 3:2 i važnu te potpuno zasluženu pobjedu pred velikim brojem svojih navijača.

HŠK Posušje prvih 11: Horkaš-J.Barišić,Horić,Krišto,Maglica-Landeka(C),Lauš-D.Begić,Leko,Vukoja-Mašić. Još su igrali: Serdarušić, Ramović, L.Begić i Ilinković.