Sudački kaos u derbiju. Caktašev promašaj otvorio put Dinamu

PRO Oglas

Derbi 29. kola HNL-a između Osijeka i Hajduka završio je 0:0. Tako je i treća od četiri utakmice ova dva kluba u tekućoj sezoni završila bez pobjednika, a tri boda je uspio uzeti samo Osijek u prvom ogledu na Poljudu. Susret su ponajviše obilježile dvije pogreške glavnog suca Frana Jovića, koje su potom ispravljene nakon VAR-pregleda.

Moglo bi se reći da ovakav rezultat najviše odgovara Dinamu, koji sada na prvom mjestu ima dva boda više od drugoplasiranog Osijeka. Rijeci bježi pet bodova, a Hajduku sedam. Podsjetimo, Dinamo i Hajduk imaju utakmicu manje jer moraju odigrati zaostali derbi iz prvog dijela sezone.

Jović dosudio jedanaesterac za Hajduk pa ga poništio

Osijek je bolje otvorio utakmicu i već u trećoj minuti opasno zaprijetio preko Miereza. Ipak, Kalinić se ispriječio i obranio njegov udarac iz blizine. Imao je zatim Kleinheisler dvije poluprilike, ali rezultat se nije mijenjao.

I onda je u 17. minuti Krovinović pao u šesnaestercu Osijeka nakon duela sa Žaperom, a sudac Fran Jović rezolutno je pokazao na bijelu točku. Domaći nogometaši su negodovali – pokazalo se s razlogom. Jović je otišao pogledati VAR-snimku i na kraju je promijenio svoju odluku prosudivši da kontakt Osijekovog kapetana s Krovinovićem nije bio za kazneni udarac.

Lovrić dobio crveni karton, Jović zatim promijenio i tu odluku te dosudio penal za Osijek

Desetak minuta kasnije ponovo je u središtu pažnje bio Jović. Lovrić je u 30. minuti pao u šesnaestercu Hajduka, a glavni sudac smatrao je kako je Osijekov krilni napadač htio iznuditi jedanaesterac. Dodijelio mu je žuti karton za simuliranje, a za Lovrića je to značilo isključenje jer je ranije već bio opomenut zbog prekršaja.

Ipak, još jednom se oglasio VAR. Jović je nakon ponovljene snimke utvrdio da je Ferro nagazio Lovrića i dosudio penal, a Lovriću poništio drugi žuti karton. Jedanaesterac je izveo Mijo Caktaš, no nekadašnji kapetan Hajduka promašio je cijeli okvir Kalinićevog gola.

Slabije drugo poluvrijeme

U uvodnim minutama drugog poluvremena nije bilo većih prilika. Osijek je prijetio prvo Lovrićevim, a zatim i Caktaševim udarcem iz daljine, dok je Hajduk najuspješnije dolazio u opasne situacije na desnoj strani preko Mikanovića.

Solidnu prigodu momčad Nenada Bjelice imala je u 69. minuti. Lovre Kalinić nije dobro reagirao na Lovrićev ubačaj, Mierez mu je uspio iščeprkati loptu i pokušao je gurnuti u gol, ali Kalinić se spasio uz pomoć obrane.

Do kraja utakmice poluprilike imali su još Melnjak i Bohar, no njihovi pokušaji otišli su pored gola pa je tako utakmica nakon dosta slabijeg drugog poluvremena (u odnosu na prvo) završila bez pogodaka.