Gruđanke bez problema savladale ekipu Ilidže

Rukometašice Gruda, aktualne prvakinje Bosne i Hercegovine savladale su ekipu Ilidže u dvorani Sabit Hadžić na Ilidži. Susret trećeg kola Premije lige BiH za rukometašice završen rezultatom 32:25 u korist gošći.

Prvo poluvrijeme pripalo je gošćama iz Gruda rezultatom 15:11. Bila je to rezultatski dosta izjednačena utakmica u prvom dijelu, a gošće su tijekom cijelog prvog perioda imale prednost od jednog ili dva pogotka. U finišu prvog poluvremena uspjele su da iskoriste bolju igru u napadu i na pauzu odu sa četiri pogotka prednosti, 15:11.

Kao i u prvom, gledali smo dosta borbenu igru i u drugom poluvremenu na Ilidži. Aktualne prvakinje su nastavile sa dobrom igrom i u nastavku, dok su domaće pokušavale da dođu do preokreta. Ipak, tim Zlate Zubac je bio dosta smireniji, precizniji i stigao do pobjede.

Sredinom drugog dijela utakmice Grude dolaze do prednosti od osam pogodaka, 26:18, pa je već tada bilo jasno da će ostvariti trijumf u ovom susretu. Konačan rezultat glasio je 32:25 u korist gošći iz Gruda, koje su na kraju slavile zasluženu pobjedu.

U redovima Gruda najefikasnije bile su Ana Petrović sa devet pogodaka, Karla Lovrić sa sedam pogodaka i Teodora Petković sa šest pogodaka.

Sa druge strane u redovima Igmana najviše se istakla Alena Latifović sa 12 pogodaka, dok su po tri pogotka postigle Melisa Omerović i Anđela Janković.